8 czerwca 2023, 13:12

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

KOBYLA GÓRA: Udany Wielki Piknik Służb

W minioną niedzielę w Kobylej Górze odbył się Wielki Piknik Służb. Udział w nim wzięli również funkcjonariusze KPP w Ostrzeszowie.

Piknik był jednym z elementów zaplanowanych działań poszukiwawczo-ratowniczych pod nazwą Renegade SAREX-22. Wśród wielu służb i instytucji biorących udział w tym zakrojonym na szeroką skalę przedsięwzięciu nie zabrakło stoiska przygotowanego przez funkcjonariuszy z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, w tym policjantów z Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy, dzielnicowych z ostrzeszowskiego i mikstackiego rewiru oraz funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Kobylej Górze.

Podczas pikniku dzieci mogły zagrać w przygotowaną przez policjantów wielkoformatową grę przypominającą o zasadach bezpieczeństwa, wykonać zdjęcie na ściance z wizerunkiem umundurowanego policjanta, jak również zasiąść za sterami policyjnego radiowozu i na chwilę wczuć się w rolę pełniącego służbę policjanta lub policjantki. Na policyjnym stanowisku nie zabrakło również kolorowanek czy też policyjnych odznak, które wśród najmłodszych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem -powiedziała Magdalena Handziuk z KPP w Ostrzeszowie.

Piknik był również okazją do oznakowania swojego jednośladu, których zarejestrowano w systemie około 20.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl