19 października 2019, 11:13

Teraz

13°

Rozrywka i oświata

A A A

HANULIN: Kolędowali w Kościele

W kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie w miniony piątek odbył się Finałowy Galowy koncert "Kępińskie Kolędowanie 2019".

Piątkowy koncert był podsumowaniem festiwalu, który ma na celu podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, umożliwienie dzieciom i młodzieży prezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych na scenie. Grupa artystów zakwalifikowana została do galowego koncertu z 70 uczestników biorących udział w konkursie kolędowym. Konkursowemu jury przewodniczył, warsztaty prowadził i Galowy Koncert Finałowy Kępińskiego Kolędowania wyreżyserował Marcin Wawrzynowicz. Artystom towarzyszył zespół muzyków Kajetan Borowski przy fortepianie, na kontrabasie Adam Tadel, na perkusji Piotr Budniak. Do wysłuchania konceru zapraszała dyrektor KOK Anna Niesobska.

Zapraszam na uroczysty koncert wyjęty z codzienności. Mam nadzieję, że przyniesie wiele wzruszeń, bo nic nie jest tak piękne i wkraczające w zakamarki serc jak kolędy śpiewane przez dzieci. Zapewniam, że piękne interpretacje pastorałek przywołają atmosferę minionych świąt. Życzę Państwu wielu wzruszeń jakich zapewne dostarczą młodzi artyści - mówiła dyrektor KOK Anna Niesobska.

Galowy finał miał charakter konkursu a więc na wykonawców czekały nagrody, które wręczali: Anna Niesobska - dyr.KOK, Marcin Wawrzynowicz - reżyser festiwalu, Artur Kosakiewicz - wiceburmistrz MiG Kępno i ks. Marek Nagler. Zwieńczeniem Galowego Koncertu wykonanie przepięknej pieśni " Przekażmy sobie znak pokoju".
koncert hanulin

LAUREACI FINAŁOWEGO KONCERTU

KATEGORIA I
I miejsce - Lena Czekała
II miejsce - Hanna Włodarczyk, Agata Jerczyńska, Weronika Kisiel, Zofia Dzierwa, Amelia Zysiek.
III miejsce - Amelia Jurczenia, Agata Papiór, Krzysztof Jaśniak.
Wyróżnienia - Natalia Kałuzińska, Liliana Ślusarek, Maja Nowak, Alicja Rabiega.
KATEGORIA II
I miejsce - Julia Jokiel i Natalia Pawlik.
II miejsce - Wiktoria Bielińska, Zuzanna Bonczol.
III miejsce - Martyna Jagieniak, Katarzyna Panaszek, Wiktoria Jędrysiak, Sara Kasprzak.
Wyróżnienia - Natalia Sikora, Adrianna Włodarczyk, Aleksandra Płatek, Maja Kasprzak, Paweł Maryniak, Dominika Gruszka, Natalia Moś.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~Mat : Brawa dla organizatorów, Pani Ani Niesobskiej i Ks. Marka. Młodzi artyści mieli możliwość pracy z zawodowymi muzykami. Oby talenty wokalne mogły się rozwijać. Gratulacje.

  20:34, 25 stycznia, | odpowiedz
 • ~Gość : Koncert na wysokim poziomie, oby stał się tradycją w nieco uśpionym niczym królewna ukłuta przez czarownicę... Proboszcz Marek robi co może aby tę piękność obudzić! Hanulin ma potencjał tylko potrzeba wyzwolić z ludzi chęć do wspólnych przedsięwzięć. Religia w obecnych czasach może i powinna swobodnie splatać się z życiem społecznym czy kulturalnym. Przykładem nich będzie ten cudowny koncert! Panie burmistrzu, niech Pan żałuje, że tu Pana nie było!A Pani Niesobskiej życzę aby wygrała kolejny konkurs, tym razem na dyrektora KOKu w Kępnie. Nie ma lepszej kandydatki! Trzymam kciuki za ks. Proboszcza i Panią Anię! I czekam na kolejne wspólne przedsięwzięcia.

  22:27, 22 stycznia, | odpowiedz
 • muzykalna : Koncert, zgodnie z wypowiedzią dyrektor KOK był wyjątkowy. I to nie tylko ze względu na bogaty repertuar prezentowanych kolęd i utworów bożonarodzeniowych. Uświadomił nas, iż mamy utalentowaną i wrażliwą młodzież, poszukującą artystycznych doznań. Wielkie dzięki dla ks. Marka, który jako jedyny w okolicy tę młodzież promuje, współorganizując takie przedsięwzięcia. Wiadomo artystyczna dusza, umożliwiła wspólnie przeżycie wzruszeń i radości, a nade wszystko zaś przyjemności obcowania z pięknem, w bajkowej świątecznej scenerii;)

  20:04, 22 stycznia, | odpowiedz
 • ~kris : Nie pomniejszając zasług dawnego proboszcza, obecny pragnie rozbudzić nieco uśpione serca swoich wiernych.
  Oby tak dalej , dużo siły dla proboszcza,bo bije z niego dużo ciepła i to dla każdego bez względu na pozycję społeczną. Chwała mu za to.

  12:37, 22 stycznia, | odpowiedz
 • ~marks : Wspaniały koncert,
  szacunek dla proboszcza za umiejętność organizacji,
  a ogólnie szacunek za ludzkie podejście do wiernych.
  Oby owieczki dawały mu siły do nowych wyzwań. (:


  12:31, 22 stycznia, | odpowiedz
 • ~tommm : piękny koncert -wspaniałe głosy- gratulacje dla organizatorów

  07:48, 22 stycznia, | odpowiedz
 • ~parafianin : Oby więcej takich imprez w Hanulinie. Gratuacje dla ks. Mareka Naglera.

  06:56, 22 stycznia, | odpowiedz