23 października 2021, 12:32

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

HANULIN: Koncert Galowy "Kępińskie Kolędowanie"

W kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie w miniony piątek odbył się koncert, podczas którego swoje zdolności zaprezentowali laureaci konkursu wokalnego ,,Kępińskie Kolędowanie 2018''. To był pierwszy z dwóch finałowych koncertów jakie zaplanował Kępiński Ośrodek Kultury.

Koncert Galowy "Kępińskie Kolędowanie" przyciągnął do kościoła w Hanulinie szeroką publiczność, której zaprezentowano przepiękne polskie kolędy i pastorałki, które przypomniały wspaniały czas Bożego Narodzenia i wprowadziły zgromadzonych jeszcze w ten świąteczny, wyjątkowy klimat. Z tego, że koncert odbył się w parafii w Hanulinie zadowolony był proboszcz, ks. Marek Nagler.

To była taka rewolucja duchowa, umocnienie, młodzi wykonawcy, którzy mają ogromny talent. Ja to zawsze stawiam na takie przeżycia. I to się udało dzisiejszego wieczoru w Hanulinie. I o to mi również chodziło, żeby przeżywać takie rzeczy. Zamierzamy współpracować z każdym kto będzie chciał w tej parafii takie wieczory organizować. Sam we własnym zakresie staram się coś tutaj czasami organizować - mówił ks. Marek.

Podczas koncertu wystąpili soliści i zespoły, którzy wcześniej wzięli udział w przesłuchania konkursowych, które odbyły się 16 stycznia w sali widowiskowej Kępińskiego Ośrodka Kultury w Kępnie. Najlepsi z nich zostali zakwalifikowani do Koncertu Galowego. Artystom akompaniował zespół muzyczny w składzie:Kajetan Borowski-instrumenty klawiszowe, Adam Tadel-kontrabas i Piotr Baraniak-perkusja. Do występu wykonawców przygotowywał Marcin Wawrzynowicz, podczas specjalnych warsztatów. Opróczz laureatów konkursu wokalnego w Hanulinie zaśpiewał też Kępiński Chór Męski „Cantamus”. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ta grupa obchodziła 15-lecie swojego powstania. Podsumowanie koncertu było ogłoszenie Laureatów. Młodzi artyści docenieni zostali licznymi dyplomami i upominkami, wśród których była także nagroda pieniężna. Drugi finał Koncertu galowego "Kępińskie Kolędowanie" odbędzie się już w najbliższą niedzielę 28 stycznia w Sanktuarium Św. Idziego w Mikorzynie.

Festiwal KĘPIŃSKIE KOLĘDOWANIE LAUREACI

KAT I
GRAND PRIX Hanna Włodarczyk

II miejsce
Iga Wojciechowska
Adrianna Włodarczyk

KAT II
GRAND PRIX Julia Stańczak

I miejsce
Aleksandra Płatek
Zuzanna Bonczol

II miejsce
Wiktoria Jędrysiak
Dawid Rabiega

III miejsce
Szkoła Podstawowa w Opatowie
Stanisław Napierała
Wiktoria Bielińska

Wyróżnienia
Dominika Gruszka

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • muzykalna : Najsubtelniejsza forma przekazu, jaką jest muzyka, poruszyła do głębi serca i umysły. Wpłynęła na podświadomość i dotknęła najdelikatniejszych strun muzycznej duszy...Zapaliła płomień w sercu i napełniała oczy łzami... Tak było w Hanulinie. Gratuluję Organizatorom, a przede wszystkim gospodarzowi parafii Księdzu Markowi, który jak widać też tak czuje...

  22:05, 24 stycznia 2018, | odpowiedz
 • ~Parafianka : Bardzo klimatyczny koncert w niepowtarzalnej atmosferze Kościoła w Hanulinie. Brawo za pomysł realizacji koncertu w naszym Kościele dla proboszcza ks. Marka Naglera. Dziękuję za wzruszenia i wrażenia.

  17:31, 24 stycznia 2018, | odpowiedz
 • ~Gość : Koncert i oprawa na wysokim poziomie!Kościół przepiękny,nastrojowa szopka,choinki i dekoracje -wszystko w połączeniu z anielskimi głosami młodych wykonawców wprawiły publiczność w dobry nastrój.Gratulacje dla proboszcza z Hanulina za kolejną wspaniałą uroczystość!

  23:36, 23 stycznia 2018, | odpowiedz
 • ~Parafianin : Bardzo piękny koncert,nareszcie koścół w Hanulinie ożył,proboszcz jest wspaniały

  17:32, 23 stycznia 2018, | odpowiedz
 • ~Parafianin : Bardzo serdecznie gratuluje organizatorom i wykonawcą i bardzo dziękuje Bogu, że mogliśmy tam być i razem doświadczyć tak miłych chwil. Chwała Tobie Panie...

  13:24, 23 stycznia 2018, | odpowiedz
 • ~Parafianie : Zgadza się, koncert był naprawdę wzruszający, młodzi wykonawcy wykazali ogromny talent muzyczny a NASZ ksiądz Marek mimo pewnych trudności stanął na wysokości zadania BRAWO BRAWO BRAWO i życzymy Mu powodzenia przy organizacji kolejnych koncertów.

  23:30, 22 stycznia 2018, | odpowiedz
 • ~xxx : było pięknie brawa dla organizatorów

  15:00, 22 stycznia 2018, | odpowiedz