25 stycznia 2021, 09:29

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KRĄŻKOWY: Świąteczna atmosfera w Przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia, to wspaniała okazja do zaprezentowania się podczas uroczystości przedszkolnej przed rodzicami i dziadkami.

Taką tradycję kultywuje się w Przedszkolu w Krążkowach. W tym roku w nieco innej formie i okolicznościach. Pandemia nie przeszkodziła jednak, aby dzieci z tego przedszkola zaprezentowały się w występie bożonarodzeniowym, który został udostępniony rodzicom za pomocą Internetu.
Nauczyciele zadbali, o iście świąteczną atmosferę w przedszkolu. Wspaniałe dekoracje, szereg atrakcyjnych zajęć i akcji charytatywnych sprawiły, że ten czas był wyjątkowy i pożyteczny.
Świąteczna atmosfera rozpoczęła się 6 grudnia, kiedy to dzieci odwiedził Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Była również Wigilia przedszkolna, podczas której dzieci w sposób praktyczny poznały tradycje bożonarodzeniowe oraz przełamały się opłatkiem i złożyły sobie i paniom życzenia.
Uwieńczeniem całej atmosfery był występ dzieci, który przygotowały z myślą o swoich rodzicach i dziadkach. Przedszkolaki zaprezentowały szereg swoich umiejętności. Były kolędy, tańce, wiersze oraz gra na instrumentach. Od rana w przedszkolu panował świąteczny nastrój.
- W naszym przedszkolu dbamy o to, aby dzieci nie odczuwały smutnej rzeczywistości, która nas otacza ze względu na pandemię. Robimy wszystko, aby życie w naszej przedszkolnej rodzinie było radosne, optymistyczne i przepełnione wszechstronnym rozwojem - mówiła wicedyrektor przedszkola Sławomira Czechlowska.
Nauczyciele dbają o to, aby mimo ograniczeń w bezpośrednim kontakcie z rodzicami, byli oni na bieżąco informowani i świadomi co się dzieje za drzwiami przedszkola. Kontaktują się, przesyłają recenzje, zdjęcia i filmiki z wszelkiej działalności przedszkolaków. Daje to im z pewnością poczucie bezpieczeństwa i spokój o prawidłowy rozwój ich dzieci – dodała wicedyrektor.

Autor: ireneusz.czechlowski@radiosud.pl