23 lipca 2019, 13:34

Teraz

22°

Rozrywka i oświata

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Dzień Babci I Dziadka w Kole Emerytów

W uroczystości udział wzięli członkowie Koła i zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitała przewodnicząca Koła Zofia Kucharska, która w imieniu swoim oraz zarządu złożyła życzenia.

Część artystyczną przygotowali uczniowie, którzy wykonali przepiękne piosenki i wiersze, które oczarowały zgromadzoną publiczność i dostarczyły wiele emocji ale także wiele radości. Uroczystość była też okazją do wręczenia legitymacji nowym członkom Koła. Wyjątkowa atmosfera panująca tego dnia sprawiła, iż przybyli na uroczystość Seniorzy zapomnieli o wszelkich troskach dnia codziennego, a zabawie i wzruszeniom nie było końca. Korzystając z okazji uroczystości Dnia Babci i Dziadka z seniorami spotkali się także funkcjonariusze KPP w Kępnie Filip Ślęk oraz dzielnicowy Aleksander Stefan.

Jak zawsze przypominamy seniorom o bezpieczeństwie, zasadach kontaktu z osobami obcymi. Szczegółowy nacisk kładzionemy na problem oszustwa seniorów różnymi metodami, a także prosimy o niepodpisywanie żadnych umów, bez wcześniejszego dokładnego zapoznania się z nimi i nie wpuszczanie obcych do swojego domu - mówi Filip Ślęk.

Podczas krótkiej pogadanki funkcjonariusze przypomnieli także mieszkańcom gminy o zasadach korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przewodnicząca KERiI przedstawiła także plan na działania na najbliższe miesiące. Podsumowaniem spotkania był słodki poczęstunek.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl