8 grudnia 2021, 09:51

Teraz

-3°

Rozrywka i oświata

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Seniorzy mieli swoje święto

W sobotnie popołudnie, 2 października seniorzy z Łęki Opatowskiej świętowali "Dzień Seniora". Uroczystość odbyła się w miejscowym Domu Strażaka.

Dzień Seniora obchodzony jest zawsze 1 października. To święto pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. Z tej okazji spotkali się seniorzy z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łęce Opatowskiej. Podczas rozpoczęcia wystąpił Chór „Echo” pod kierownictwem Jadwigi Kłodnickiej. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej pod opieką Renaty Klepacz przedstawili krótki program artystyczny. Gości przywitała i złożyła życzenia Przewodnicząca Koła Zofia Kucharska.

Niech ten czas będzie dla nas wszystkim czasem zasłużonego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat. Bądźcie zawsze młodzi duchem, dbajcie o siebie, bądźcie otoczeni życzliwością. Dostrzegajcie piękno wokół siebie, cieszcie się drobiazgami i każdą chwilą. Bądźcie odporni na zmartwienia i troski. Kochajcie życie, niech Wasza mądrość i doświadczenie życiowe służy młodym pokoleniom. Niech każdy z Was długo zachowa swoją aktywność a w trudnych chwilach żebyście mogli liczyć na bliskie osoby i nigdy nie czuli się samotni - życzyła Kucharska.

Następnie życzenia złożyli seniorom zaproszeni goście. Wiele ciepłych słów popłynęło od wójta gminy Adama Kopisa.

Państwu życzę najbardziej dużo zdrowia, radości i dobrych ludzi dookoła -mówił Kopis.

Jak widać było po ilości seniorów biorących udział w tym sobotnim wydarzeniu, ludzie "złotego wieku" chętnie wychodzą z domu by spotkać się w swoim gronie i realizować swoje plany i zamierzenia. Dopełnieniem uroczystości był przepyszny poczęstunek i zabawa do późnych godzin.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl