4 czerwca 2020, 16:06

Teraz

20°

Rozrywka i oświata

A A A

LUTUTÓW: Rajd bryczkami po gminie

Kilka bryczek konnych pojawiło się w niedzielne popołudnie w różnych miejscowościach gminy Lututów. Przy pięknej pogodzie odbywała się piąta już edycja wydarzenia. 

Miłośnicy i hodowcy koni jak zwykle spotkali się w jesienną niedzielę, by podróżować po różnych zakątkach gminy Lututów. Trasa wiodła przez drogi powiatowe, gminne i dukty leśne. - W tej chwili jest piąty rajd - opowiadał jeden z organizatorów spotkania, Karol Szewczyk. - Jest 8 bryczek. Myślę, że pogoda nam sprzyja i wszyscy są zadowoleni. 

Prezes Terenowego Koła Hodowców Koni w Wieruszowie, Zbigniew Małyska przyznał, że w okolicy są jeszcze prawdziwi pasjonaci tych zwierząt. - Możemy się pochwalić tym, że mamy wielu pasjonatów właśnie hodowli koni, a kilkunastu wręcz zagorzałych, którzy organizują takie wspaniałe przedsięwzięcia, jak to. Ja tu jestem dzisiaj na doczepkę, to są prawdziwi bohaterowie tego wydarzenia. I jak już było powiedziane, nie jest to pierwszy raz, tylko jest to impreza cykliczna. Troszkę nam żal, że jesteśmy mało wspierani przez lokalny samorząd, ale radzimy sobie. 

Na lututowskim rajdzie tradycyjnie pojawiła się reprezentacja powiatu kępińskiego. - Koledzy z Lututowa przyjeżdżają do nas, w tym roku zostaliśmy zaproszeni do Lututowa - opowiada Maciej Wierzba. - Jesteśmy trzema bryczkami. 

Trasa rajdu wiodła m.in. przez Niemojew, Kopaniny, Popielinę i Piaski. Na koniec odbyła się tradycyjna biesiada - w tym roku połączona z pokazami. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl