13 listopada 2019, 11:12

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

LUTUTÓW: Szukują duże imprezy

Choć do szaleństwa sylwestrowego pozostało jeszcze sporo czasu to już wiadomo, że ta noc będzie wyjątkowa dla Lututowa. Gdy na niebie rozbłysną fajerwerki i wystrzelą korki od szampana, miejscowość oficjalnie stanie się miastem.

Na przełomie 2019 i 2020 r. lututowianie oraz ich goście będą mogli liczyć na wyjątkową zabawę. Wszystko przez odzyskanie praw miejskich, czego udało się dokonać dopiero po trzecim podejściu. - Przygotowujemy się do powitania Nowego Roku. Ten sylwester będzie różnił się, pewnie będzie w szerszej formie – zapowiada wójt Marek Pikuła, który zostanie burmistrzem. - Trwają już prace, takie przymiarki, zabezpieczenia w postaci gwiazd na ten wieczór sylwestrowy. Wspomagają nas nasi przedsiębiorcy, w szczególności Rejonowy Bank Spółdzielczy z Lututowa. Chcielibyśmy stanąć na wysokości zadania, spełnić oczekiwania mieszkańców Lututowa, całej gminy ale także pewnie ościennych miejscowości. W stosownym czasie będziemy promować tę imprezę, na którą już dzisiaj zapraszamy.

Z kolei uroczysta sesja związana z nadaniem praw miejskich dla Lututowa jest planowana na 17 stycznia. Wiadomo już, że do urzędu przyjadą ważne osobistości, w tym wysocy urzędnicy państwowi. Szczegóły tego dnia również będą znane już niebawem.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl