28 stycznia 2022, 01:22

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

DONABORÓW: Malezyjska firma wspiera UKS Tornado

Przy UKS Tornado w Donaborowie ruszyła Akademia YOUNGA. Wczoraj Akademia została uroczyście otwarta.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firmy sportowej YOUNG, władze samorządowe Gminy Baranów oraz przedstawiciele Stowarzyszenia UKS Tornado wraz z trenerem a także dyrektor szkoły w Donaborowie, w której odbywają się na co dzień zajęcia badmintonistów.

Cieszy nas bardzo, że mogliśmy tak dużą firmą ściągnąć tutaj, która wspiera rozwój naszych badmintonistów. Jest to początek naszych kolejnych działań, myślę, że dzięki nowej hali uda nam się ściągnąć duże wydarzenia sportowe, może jakiś festiwal międzynarodowy, który rozpropaguje badmintona w tym regionie, pomoże zobaczyć cały region jako potężną aglomerację , która wspiera sport dzieci i młodzieży. Z naszej strony my się postaramy, żeby te dzieci reprezentowały godnie Donaborów i gminę Baranów na płaszczyźnie polskiej i mam nadzieję kiedyś europejskiej - mówi trener UKS Tornado Mirek Marek.

Pochodząca z Malezji firma YOUNG została założona przez świetnego badmintonistę o nazwisku YOUNG YOUNG. Filia firmy znajduje się w Gdyni. Jej celem jest promocja badmintona a także stworzenie Akademii Badmintona w Polsce. Pierwsza taka Akademia została właśnie otwarta w Donaborowie.

Znajdujemy się w Donaborowie ze względu na to, że mamy świetny kontakt z tutejszym trenerem. Doszliśmy do wspólnego punktu aby nasza firma mogła wspomóc i zasilić klub w postaci sprzętu a także będziemy starali się wspomagać szkoleniowo. Planujemy szkolenia krajowe jak również zabieranie  najlepszych zawodników do Malezji – powiedział Mateusz Dynak, przedstawiciel marki OUNG na Polskę.

Wszelkie działania klubu Tornado a także współpracę z malezyjska firmą wspiera oczywiście samorząd gminny.

W ramach zawartej współpracy przypłynęły już do nas z Malezji maty, które założone zostaną właśnie tutaj w Donaborowie. Stare maty, które używało Tornado będą przeznaczone do szkoły w Baranowie, do hali sportowej. Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy taką współpracę z fajnymi ludźmi i myślę, że ta współpraca bardzo się rozwinie. My oczywiście jako Gmina Baranów będziemy tą firmę wspierać, jak i oczywiście UKS Tornado – powiedziała wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Otworzona właśnie Akademia YOUNGA to spora szansa na rozwój dla młodych badmintonistów z Donaborowa, którzy pod oki8em wykwalifikowanego trenera coraz bardziej rozwijają swoje skrzydła. Swoje możliwości pokażą na pewno podczas Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się jeszcze w tym roku w Donaborowie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl