17 września 2019, 10:34

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

CZASTARY: Międzypokoleniowa współpraca

We wtorek, 14 maja, Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach gościł prawie 100 Śpiewaków z Czastar, Wieruszowa oraz Wielunia. Chóry „Con Grazia”, „Melodia” oraz UTW spotkały się na pierwszej, wspólnej próbie, która była przygotowaniem repertuaru do czerwcowych występów w ramach projektu „Śpiewać każdy może!”. Całość koordynuje i prowadzi dyrygent Sebastian Sikora razem
z zespołem Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser”. 19 czerwca chóry wystąpią w Czastarach, 21 czerwca w Wieluniu, a 23 czerwca zakończą wydarzenie warsztatami w Wieruszowie. O szczegółach wydarzeń na bieżąco będziemy informować. Chóry wspólnie wykonają kilka utworów, następnie każdy z nich osobno wykona swój program. Jak zapowiada dyrygent – to początek chóralnej współpracy, będziemy ją jeszcze poszerzać, także o orkiestry.


Projekt „Śpiewać każdy może” realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser” dofinansowany jest w ramach programu „Seniorzy w Akcji” przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Partnerami w projekcie są Wieluński Dom Kultury, Wieruszowski Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach.
Zdjęcia: Leszek Moś oraz Ludwik Dobrowolski.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl