17 października 2021, 06:14

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

MIELĘCIN: Policjanci z wizytą u seniorów

W Mielęcinie, z okazji Dnia Seniora, odbyła się pogadanka dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Ponadto seniorzy otrzymali 20 kamizelek ufundowanych przez Gminę Bralin

13 października w Mielęcinie odbył się Dzień Seniora. Uczestniczyli w nim także mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Kępnie - nadkom. Mirosław Wiśniewski oraz st. sierż. Anna Lubojańska. - Nadkomisarz Wiśniewski przeprowadził krótka pogadankę: szkolenie związane z bezpieczeństwem osób „Złotego Wieku”. Przypomniał o zasadach działania sprawców oszukujących seniorów metodami "na wnuczka", "na inkasenta", "na policjanta". Przestrzegł przed kradzieżami i włamaniami oraz obwoźnym handlem prowadzonym przez osoby innej narodowości. Osobnym blokiem tematycznym spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym konieczność noszenia elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym, konieczność oświetlenia jednośladów oraz przypomniał o zakazie kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu - powiedziała st. sierżant Anna Lubojańska.

Seniorzy otrzymali 20 kamizelek odblaskowych ufundowanych przez Gminę Bralin. Dodatkowo każdy uczestnik spotkania otrzymał także jednorazowy alkotest, który przygotowany został przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu, w ramach współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl