23 września 2020, 01:29

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

SŁUPIA: Mikołaj spotkał się z dziećmi

Święty  Mikołaj z reniferami spotkał się wczoraj z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Po południu rozdawał prezenty dzieciom z powiatu kępińskiego, które odwiedziły szkołę.

Mikołaj przyjechał do Słupi na zaproszenie dyrekcji szkoły oraz działającego tam Stowarzyszenia Apertus

Bardzo się cieszę, że tak licznie mieszkańcy powiatu kępińskiego dojechali do nas bo nasi nauczyciele przygotowali wiele atrakcji i za to też chcę im przy okazji bardzo podziękować - powiedziała dyrektor Beata Lebek.

Choć pogoda była mroźna to na spotkanie z Mikołajem przybyło sporo dzieci wraz z rodzicami. Z bliska mogły one obejrzeć piękne renifery, zasiąść w saniach św. Mikołaja, dotknąć jego siwej brody oraz wyszeptać mu swoje gwiazdkowe marzenia a także otrzymać od niego prezent. Każde chętne dziecko mogło tez zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Jak na świąteczne spotkanie przystało na wszystkich czekała pyszna, gorąca czekolada, herbata i smaczne pierniki. Odbywały się także świąteczne warsztaty podczas których wykonywano różne ciekawe ozdoby, które można było potem zabrać ze sobą do domu. Spotkanie w Słupi trwało do godziny 18.00 i było bardzo udane.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl