27 listopada 2021, 00:17

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

MROCZEŃ: Nowy sztandar dla Zesołu Szkół

Z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią, został nadany szkole i przekazany uczniom, nauczycielom i rodzicom Zespołu Szkół w Mroczeniu sztandar szkoły.

Podniosła uroczystość rozpoczęła się mszą św. sprawowaną przez ks. kanonika Jerzego Kondala oraz ks. Michała Wysotę i ks. Daniela Kalisa, którzy są absolwentami Gimnazjum w Mroczeniu. Po mszy wójt Bogumiła Lewandowska- Siwek oraz dyrektor szkoły Andrzej Tyra dokonali odsłonięcia pamiątkowej tablicy.Poczet sztandarowy rodziców z Natalią Najdek- przewodniczącą Rady Rodziców oraz Moniką Napierałą- ubiegłoroczną przewodniczącą Rady i Magdaleną Mielczarek – przekazał sztandar w ręce dyrektora, który z kolei powierzył go uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół w Mroczeniu, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.Sztandar ufundowany przez wiele osób i firm związanych ze szkołą w Mroczeniu będzie odtąd symbolem wspólnoty.

Sztandar to symbol jedności i przynależności, powód do dumy i jednocześnie troski o to, by umieszczone na nim słowa i emblematy były żywe w świadomości łączącej się pod nim grupy - mówi dyrektor Andrzej Tyra.

Jan Paweł II – patron Zespołu Szkół w Mroczeniu był wielkim przyjacielem młodych ludzi, również nauczycielem. Jego nauki, myśli są uniwersalne i ponadczasowe, co pokazała młodzież szkoły w Mroczeniu w pięknym przekazie słowno-muzycznym, zaprezentowanym po części oficjalnej. Uroczystość zakończyła się w auli szkoły w Mroczeniu, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek przy kawie, a goście mogli dokonać wpisu w pamiątkowej księdze.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl