18 marca 2018, 20:19

Teraz

-10°

Rozrywka i oświata

A A A

MROCZEŃ: Promowały własną sztukę

"Rodzina na kredyt" to tytuł sztuki, której autorkami są dwie uczennice Gimnazjum im.Jana Pawła II w Mroczeniu.Dziś w tamtejszej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie, na którym promowano publikację.Sztuka wystawiona zostanie już 2 kwietnia na szkolnej scenie .

Autorkami scenariusza są Dominika Gruszka i Julia Winiecka,dwie koleżanki tej samej klasy mroczeńskiego Gimnazjum.Tym co jeszcze je łączy to artystyczne pasje. Julia uwielbia taniec,Dominika śpiew.Razem tworzą również świetny duet na scenie, bo spełniają się,grając w sztukach teatralnych przygotowanych z wielkim rozmachem przez szkolny teatr "Echo Pałacu".To własnie zajęcia teatralne stały się powodem napisania przez nie sztuki "Rodzina na kredyt".W Bibliotece Publicznej w Mroczeniu dziś dziewczyny opowiadały zaproszonym gościom o tym jakie były etapy powstawania scenariusza. Jego napisanie zajęło im prawie pół roku i nie było wcale takie proste.Mówiły też o swoich pasjach, marzeniach i o tym jak dumne są ze swojego dzieła.Dumny ze swoich uczennic był też dyrektor Andrzej Tyra, który chwalił je przed publicznością. Talentu gratulowała uczennicom uczestnicząca w sotkaniu poseł Bożena Henczyca.Autorki otrzymały wiele braw i kwiaty.Jak na pisarki przystało, ustawiła się do nich długa kolejka po autografy.
Okładkę do scenariusza zaprojektowała Julita Gruszka a korektą zajęły się nauczycielki Elżbieta Ilska i Joanna Gruszka. Już w kwietniu sztukę obejrzeć będzie można  na szkolnych "deskach teatralnych".

Rozmowy z Dominiką i Julią możecie posłuchać tutaj: 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

  • ~znawca: brawo Julita okładka świetna ;)

    21:34, 16 lutego 2017
  • ~a to co: zbieg okolicznosci

    14:06, 16 lutego 2017