8 kwietnia 2020, 19:36

Teraz

13°

Rozrywka i oświata

A A A

MROCZEŃ: Zapraszają na Festiwal Smaku

Już 14 marca w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Mroczeniu odbędzie się Lokalny Festiwal Smaku.W tym roku będzie to jego szósta edycja.

Lokalny Festiwal Smaku organizowany jest w ramach porozumienia o współpracy jakie Szkoła podpisała z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich. Jak każde tego typu wydarzenie również to wymaga sporego zaangażowania uczniów jak i Gospodyń.

Festiwal Smaku to projekt na który środki pozyskujemy w ramach Stowarzyszenia Słoneczny Mroczeń. Ma on na celu promowanie wśród młodzieży wiedzy i umiejętności kulinarnych, przygotowanie się do późniejszego życia w rodzinie, umięjętności gotowania a także rozwijania zainteresowań kulinarnych - tłumaczy organizatorka wydarzenia Agnieszka Sitek.

Tegoroczny festiwal Samku odbędzie się pod hasłem "Smaki świata". Udział w nim weźmie kilka grup uczniów, którzy pod okiem opiekunek z KGW przygotują menu.Specjalne jury oceniać będzie wykonane przez grupy potrawy. Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu dyplomów, każdy przybyły na Festiwal gość będzie mógł wziąć udział w degustacji przygotowanych potraw. Lokalny Festiwal Smaku odbędzie się 14 marca o godz.15.00 w sali OSP w Mroczeniu. Już dziś organizatorzy zapraszają do udziału w tej wyjątkowej imprezie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

radiosud.pl
19:36
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!