6 lipca 2022, 13:06

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

MROCZEŃ: Znany aktor szkolił młodzież

W Szkole Podstawowej w Mroczeniu gościł znakomity aktor, reżyser i producent teatralny prof. dr hab. Stanisław Górka. Przyjechał na zaproszenie Kępińskiego Koła Literatów i Dyrektora szkoły.

Głównym  celem wizyty aktora i reżysera było spotkanie z młodymi adeptami sztuki aktorskiej działającymi w szkolnym teatrze "Echo Pałacu". Pan profesor przeprowadził z młodzieżą przygotowującą obecnie przedstawienie warsztaty teatralne, które  miały na celu udoskonalenie wymowy, intonacji, ruchu scenicznego i ogólnego wyrazu na scenie młodych aktorów. Reżyser przekazał uczniom wiele cennych wskazówek a także pokazał ciekawe ćwiczenia. Pogratulował opiekunkom szkolnego teatru Joannie Gruszce i Elżbiecie Ilskiej zdolnej młodzieży i zapału do pracy na niwie kulturalnej.

Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, którą wykonali instruktorzy teatralni w tej szkole. Młodzież była dobrze przygotowana, widać w niej było pasję, skupienie. Przyjmowali uwagi i realizowali je całkiem rozumnie. Ja byłem bardzo zadowolony z tego spotkania. Oczywiście stosowałem taką raczej metodę marchewki a nie kija, czyli raczej chodziło o to aby bardziej doradzić, pochwalić, zwrócić uwagę na to co jest błędem ale w kategoriach usprawnienia, żeby poprawić ten proces aktorski. Bardzo wysoko oceniam tę młodzież i ich pasje -mówił Górka.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl