14 kwietnia 2024, 03:31

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

NOWA WIEŚ KSIĄŻĘCA: Dzień Kobiet

25 lutego w sali Ludowego Domu Kultury w Nowej Wsi Książęcej zostało zorganizowane dla Pań z sołectwa spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Inicjatorem imprezy był Sołtys wraz z Radą Sołecką, przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej, zarządu Koła Gospodyń Wiejskich, miejscowego Księdza Proboszcza Daniela Wawrzyniaka, Radnych Gminnych, oraz Radnego Powiatowego Ryszarda Dachowskiego.

Na początku Sołtys przywitał wszystkich przybyłych gości. Świętowanie Dnia Kobiet rozpoczęło się krótkim, współczesnym przedstawieniem teatralnym pt. „Pan Jezus na śmietniku”, przygotowanym przez młodzież z Gimnazjum z Koźminka z opiekunem księdzem wikariuszem Rafałem Wawrzyniakiem.

Po tej części programu Panowie złożyli Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Odśpiewano również uroczyste „Sto lat” i wzniesiono toast za zdrowie wszystkich przybyłych kobiet. Panie zostały także obdarowane kwiatami i poczęstowane tradycyjnym tortem. Czas upływał w miłej atmosferze. Dodatkowo, orkiestra oraz DJ zadbali o oprawę muzyczną spotkania. Z okazji tego Święta panowie także przygotowali dla Pań przepyszną kolację, którą zaserwowali młodzi druhowie z OSP z pomocą księdza Proboszcza. Wszyscy świetnie się bawili do późnych godzin nocnych.

Autor: Łukasz Lenort

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl