25 kwietnia 2024, 16:44

Teraz

10°

Rozrywka i oświata

A A A

NOWA WIES KSIĄŻĘCA: z certyfikatem „ Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020”

W Poznaniu odbyła się inauguracja XXIII Targów Edukacyjnych oraz wręczenie certyfikatów uczestnictwa w Projekcie „ Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020”. Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej reprezentowała dyrektor szkoły Elżbieta Kuropka, która odebrała certyfikat z rąk Marzeny Wodzińskiej-Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Projekt „ Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020” skierowany jest do 11000 uczniów oraz 5000 nauczycieli z 600 szkół z całej Wielkopolski. Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych wielkopolskich nauczycieli i uczniów. To innowacyjne przedsięwzięcie zmierzające do rozwoju systemu kształcenia przez dostarczenie szkołom nowoczesnych narzędzi oraz wdrożenie nowatorskich metod dydaktycznych, wykraczających ponad ogólnopolskie standardy kształcenia.
Szkoła przystępując do projektu zyska: budowę sieci Wi – Fi oraz utrzymanie tej sieci przez cały okres realizacji Projektu, wyposażenie pracowni w laptopy i tablety, dostęp do aplikacji umożliwiających kontynuację zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w szkole po zakończeniu Projektu, umożliwienie wykorzystania systemów wideokonferencyjnych dla uczniów i nauczycieli, umożliwienie korzystania z Portalu do umieszczania treści edukacyjnych, z możliwością ich publikowania przez poszczególne szkoły, interaktywne włączenie w regionalną infrastrukturę teletechniczną ośrodków i centrów doskonalenia nauczycieli oraz bibliotek pedagogicznych, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, umożliwiające wymianę informacji, pobieranie przez nauczycieli zasobów edukacyjnych, realizację telekonferencji i wykładów interaktywnych. Dzięki realizacji podprojektu edukacyjnego „ Uczniowskie Laboratoria Informatyczne” uczniowie w Nowej Wsi Książęcej będą mogli brać udział w zajęciach pozalekcyjnych z wykorzystaniem aktywnych form pracy z zastosowaniem komputera i Internetu.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl