18 czerwca 2024, 05:05

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: O „Uchu prezesa” w Bibliotece Publicznej

„Ucho prezesa” to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich seriali internetowych. Za jego sukces w głównej mierze odpowiada Robert Górski, znakomity satyryk i lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, który w środę, wraz z żoną i córką, gościł w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ostrzeszów. Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Ich wspólny rodzinny przyjazd to nie przypadek. Monika Sobień-Górska jest bowiem autorką książki pt. „Jak zostałem prezesem”, mającej formę wywiadu z mężem. Oboje w niezwykle barwny i rzecz jasna dowcipny sposób opowiadali licznie przybyłej publiczności o swojej twórczości, ale też życiu prywatnym, przytaczając szereg zabawnych anegdot. Jak się okazało, pomysł na „Ucho prezesa” powstał po rozstaniu R. Górskiego z telewizją publiczną, gdzie wraz z innymi kabareciarzami parodiował posiedzenia rządu pod przewodnictwem Donalda Tuska. Po zmianie władzy przyszedł więc czas na nowy projekt, z nowymi bohaterami.
- Okazało się, że zaczęło to hulać bo chyba była potrzeba, żeby ktoś tego prezesa, tą rzeczywistość trochę zmiękczył humorem, trochę obśmiał to wszystko – mówił R. Górski. - A mi ten prezes pasował bo przypominał trochę mojego tatę. To też jest człowiek, który boi się współczesności, żyje tym co było kiedyś, najlepiej żeby komuna znowu wróciła, tylko nie z Gomułką ale z nim w roli głównej. Trudno mu się pogodzić z tym, że jest to świat, którego do końca nie rozumie. 
Kolejne odcinki serialu niestety już nie powstają, czego R. Górski czasem żałuje. 
- Obecna władza wciąż dostarcza wdzięcznych tematów – stwierdził. - Czasami mi szkoda, że „Ucha prezesa” już nie ma bo tyle tematów przelatuje. Kiedy kończyłem wydawało mi się, że już nic nowego nie wymyślą i właściwie opisałem wszystko, ale ludzka wyobraźnia jest jednak nieograniczona. 
Dla wszystkich fanów „Ucha prezesa” mamy dobrą wiadomość. W planach jest bowiem nakręcenie filmu na podstawie tego serialu. Uczestnicy spotkania chętnie korzystali z niepowtarzalnej okazji zadawania pytań. Interesowało ich między innymi to czy politycy reagują na poświęcone im kabaretowe skecze. W odpowiedzi padły nazwiska Krystyny Pawłowicz, Borysa Budki, Jarosława Gowina i Antoniego Maciarewicza. A co z Jarosławem Kaczyńskim? Po wydaniu książki „Jak zostałem prezesem” podjęta została próba spotkania z nim na ul. Nowogrodzkiej, ale ostatecznie do niego nie doszło. Państwo Górscy nie zostali wpuszczeni do gabinetu prezesa PiS, a nagranie tej niecodziennej wizyty znaleźć można w Internecie. Goście Biblioteki Publicznej w Ostrzeszowie nie tylko jednak wspominali, ale również przedstawiali plany na przyszłość. R. Górski czeka na wystawienie napisanego przez siebie musicalu z piosenkami zespołu 2+1 oraz wydanie dwóch komediowych sztuk teatralnych. Jego małżonka oczekuje natomiast na premierę filmu fabularnego na podstawie jej scenariusza z Magdaleną Cielecką w roli głównej i jest w trakcie pisania książki o pewnej znanej Polsce, której nazwiska jeszcze nie ujawnia. Zachęcamy też do oglądania transmisji z niedzielnego kabaretonu w ramach Polsat SuperHit Festiwalu. Jedną z jego gwiazd będzie Kabaret Moralnego Niepokoju. 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl