17 sierpnia 2022, 09:13

Teraz

24°

Rozrywka i oświata

A A A

OPATÓW: Wybierz się na rowerową pielgrzymkę

Parafialny Klub Rowerowy w Opatowie już od czterech lat organizuje różnego rodzaju wyjazdy i wycieczki, te dalsze i krótsze. W planie jest czterodniowa pielgrzymka do Gniezna.

Wyjazdy rowerowej grupy z Opatowa często mają charakter rodzinny, kończą się grillem i spotkaniem przy ognisku. Wśród tych wyjazdów są jednak i te dłuższe, jak chociażby do Częstochowy, Lichenia czy na Górę św.Anny. W sierpniu rowerzyści udają się w pielgrzymkę trasą:Opatów-Kalisz-Gniezno, następnie przejazd przez Lednicę do Poznania i powrót przez Puszczykowo-Kórnik-Kobylin, z noclegiem w klasztorze Franciszkanów.

Tak wygląda ta trasa i zachęcam, jeżeli ktoś chciałby wziąć udział i takie wyzwanie podjąć  do naszej grupy. Wszystkich chętnych na pewno przyjmiemy. Zgłaszać należy się do mnie, numer pod który można dzwonić to 535 034 462 lub ewentualnie można mnie odnaleźć na facebooku
- powiedział organizator rowerowej pielgrzymki Marek Kowalski.

Trasa pielgrzymki wynosić będzie około 600 km. Potrwa od 12 do 15 sierpnia. Nie ma ograniczeń wiekowych, wszyscy miłośnicy rowerów mile widziani.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl