7 lutego 2023, 09:25

Teraz

-6°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Opłatkowe spotkanie Braci Kurkowych

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Kępińskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego połączone ze strzelaniem wiatrówkowym. Była to też okazja do wręczenia medali zasłużonym członkom.

Spotkanie zaszczycił swoją obecnością starosta kępiński Robert Kieruzal, który jednocześnie wstąpił w szeregi Bractwa oraz przedstawiciel burmistrza miasta i gminy Kępno,wiceburmistrz Krzysztof Godek.Na opłatkowym spotkaniu pojawili się również przedstawiciele ostrzeszowskiego Bractwa Kurkowego.

Z Bractwem Kurkowym w Kępnie związany jestem od lat 90 już, bo jeszcze nie było Bractwa w Kępnie a ja przyjeżdżałem na spotkania, które odbywały się w gabinecie ówczesnego wtedy starosty Jerzego Trzmiela. Tam te pierwsze kroki zostały postawione, żeby reaktywować Kępińskie Bractwo.Tych spotkań było kilka, potem nastąpiła mobilizacja i reaktywowano Kępińskie Bractwo i prezesurę przyjął Henryk Chowański, postać bardzo ceniona w okręgu ostrowskim i nie tylko. W tej chwili przewodnictwo przejął Tomasz Witkowski i nasza współpraca przebiega bardzo pomyślnie - mówił Adam Warzybok, najstarszy bractwa ostrzeszowskiego, prezes okręgu ostrowskiego i członek Zarządu Zjednoczenia Ogólnopolskiego.

Spotkanie mijało w milej, świątecznej atmosfery ale również w sportowej rywalizacji, ponieważ jak każdego roku o tej porze rozegrano Mikołajkowy Turniej Strzelecki. Pierwsze miejsce zdobył Ryszard Dachowski, drugie Wiktor Nowakowski a trzecie Maksymilian Kijak.Podczas uroczystości wręczono odznaczenia za szczególne osiągnięcia w popularyzacji idei bractw kurkowych.Na wniosek Kapituły Zjednoczonych Bractw Kurkowych RP Krzyżem Komandorskim zostali odznaczeni: Tadeusz Witkowski, Tadeusz Hanuszewicz,Kazimierz Czworowski, Marek Sikora, Marian Kucharzak i Adam Pisarski. Zmagania sportowe zakończyły się świąteczną kolacją i składaniem życzeń świątecznych oraz noworocznych.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl