29 listopada 2023, 19:53

Teraz

-4°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: 31 Finał WOŚP coraz bliżej

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę (29 stycznia) wolontariusze w całym kraju i w wielu zakątkach świata zbierać będą datki na walkę z sepsą. Po raz kolejny w wielkim święcie dobroczynności aktywnie uczestniczył będzie także Ostrzeszów. Miejscowy, liczący 90 wolontariuszy, sztab pod przewodnictwem Ewy Wieczorek przygotował z tej okazji program pełen koncertów, licytacji, sportowej rywalizacji i innych atrakcji dla każdego. Aby dołączyć do tego niezwykłego przedsięwzięcia, nie trzeba czekać. Już od poniedziałku (23 stycznia) Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Ostrzeszowie zaprasza do udziału w akcji pod hasłem „Pobieramy dla WOŚP”. Krew oddawać można codziennie od rana do godziny 13:00, za wyjątkiem czwartku, kiedy pracownicy oddziału do godziny 11.00 dostępni będą w hali „Projekt Kępno”. Co zaplanowano na kolejne dni?


- Już w czwartek możemy wejść w WOŚP biegiem – zapowiada dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury Michał Szmaj. - Stowarzyszenie „Aktywny Ostrzeszów” już po raz drugi zaprasza na wydarzenie „Rozbiegajmy Ostrzeszów z WOŚP”. Spotykamy się o godzinie 19.00 pod OCK, a następnie pobiegniemy na dystansie dla każdego. Z tego co wiem, będzie również marsz nordic walking, więc coś dobrego dla każdego. Przy tej okazji będzie oczywiście też sposobność wrzucenia do puszki.


Datek do puszki wrzucić będzie można również w piątek, podczas 33 już spotkania z grami planszowymi pod hasłem „Wszystko gra”, organizowanego przez OCK. W sobotę (28 stycznia) zapraszamy z kolei do sali OSS „Piast”, gdzie rozegrane zostaną Mistrzostwa Ostrzeszowa w Dart, a w niedzielę (29 stycznia) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej.


- No i oczywiście wielki finał, podczas którego dzielni wolontariusze będą zbierać, niezależnie od pogody datki do puszek – kontynuuje M. Szmaj. - W Centrum Kultury i na parkingu odbędzie się wiele atrakcji, w tym przede wszystkim koncerty na sali widowiskowej. Będzie zumba z Anią Janicką, wystąpią przedszkolaki, a następnie nieco starsi artyści. O godzinie 15.00 „Dinozaury Rocka”, zespół, który co tydzień ma tutaj próby. Naprawdę warto przyjść i posłuchać, bo jest czego. Następnie młodzi, obiecujący artyści od Borówka Music, między innymi z sukcesami w „The Voice of Poland”, czyli Patryk Pietrzak i Maks Łapiński, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Maddam z Kępna, ale z naszą Małgorzatą Dytfeld w roli wokalistki.


Wiele działo się będzie nie tylko w siedzibie Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, ale również na przylegającym do niej parkingu. Staną tam stoiska gastronomiczne i karuzele dla najmłodszych, a wśród atrakcji znajdzie się przejażdżka zabytkowym samochodem, udostępnionym przez członków Stowarzyszenia „Klasyki na Ziemi Ostrzeszowskiej”.


- W galerii w ramach piętra już od niemal tygodnia wisi nowa wystawa, która przedstawia prace poplenerowe z poprzednich lat, Ostrzeszów w różnych ujęciach – dodaje dyrektor OCK. - Są to prace nie tylko wspaniałych, ale i znanych artystów, czyli prowadzącego wiele plenerów prof. Jerzego Jerycha czy Szymona Chwalisza. Znajdziemy tutaj obrazy, które można zarezerwować i zakupić za dobrowolny datek, choć raczej od 20 zł w górę, na rzecz WOŚP, a w dniu finału odebrać.


Finał WOŚP to oczywiście również licytacje różnorodnych przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Wzorem ubiegłych lat będzie można je zakupić zarówno bezpośrednio podczas koncertu, jak również przez internet.


- Wiele przedmiotów można już licytować na Allegro – przypomina M. Szmaj. - Podczas finału WOŚP ogłaszane będą godziny licytacji i rzeczy, które o danej porze będą licytowane. W drodze dyskusji sztab zdecydował, że tak warto zrobić, żeby osoby zainteresowane daną grupą przedmiotów mogły o konkretnej godzinie przyjść i walczyć o ich wylicytowanie.


Co ważne, OCK wciąż czeka na kolejne fanty mogące wzbogacić i tak już przebogatą ofertę. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć również o słynnej Polandrockowej gitarze Szymona Chwalisza, której kolejne wcielenie czeka na szczęśliwego nabywcę. To rokrocznie jedna z aukcji cieszących się w skali kraju największym zainteresowaniem.  Sposobów na bycie częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest więc bardzo wiele. Wystarczy wybrać jeden, by poczuć ogromną satysfakcję i radość z niesienia pomocy tym, którzy na nią czekają.


Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl