17 maja 2022, 14:01

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Baszta rozbrzmiewała śpiewem i śmiechem

Arie z najbardziej znanych operetek, piosenki z popularnych musicali oraz przeboje Elvisa Presleya. To wszystko i jeszcze więcej znalazło się repertuarze koncertu, który w niedzielne popołudnie przyciągnął na dziedziniec Baszty wielu mieszkańców Ostrzeszowa.

Była to jedna z wielu imprez organizowanych przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury w ramach akcji „Lato w mieście”.
-Kolejny raz zaprosiliśmy artystów scen poznańskich, Teatru Muzycznego w Poznaniu - mówi dyrektor OCK Artur Derewiecki – Myślę, że są to artyści, którzy gwarantują wysoki poziom. Dowodem jest to, że publiczność reaguje bardzo żywiołowo. Repertuar jest też tak dobrany, aby było to wydarzenie muzyczne tylko dla koneserów. Prezentowane są popularne piosenki, a do tego z nutą humoru. Można więc nie tylko posłuchać, ale, co najważniejsze, także się pośmiać i bardzo miło spędzić czas.
Dobrze znane wszystkim utwory z różnych muzycznych półek i epok prezentowali wybitni śpiewacy: Karolina Garlińska, Emilia Zielińska, Mirosław Niewiadomski i Wiesław Paprzycki. Pierwszych troje zachwycało talentem i skalą głosu, a ten ostatni okazał się wybitnym kabareciarzem. Wszystkim udało się sprawić, że publiczność reagowała na każdy utwór, raz śpiewem i rytmicznym kołysaniem się, a kiedy indziej głośnym śpiewem. Na koniec dobra wiadomość dla wszystkich melomanów. Z zapowiedzi dyrektora OCK wynika, że podobny repertuar rozbrzmiewał będzie pod Basztą także w jedną z sierpniowych niedziel. Szczegóły już wkrótce, także na naszej antenie. 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl