22 maja 2019, 17:08

Teraz

13°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Dzień Kobiet na rockową nutę

Akustyczny recital zespołu rockowego Siła Przebicia był jednym z prezentów, jakie z myślą o paniach przygotowała Rada Sołecka Pustkowia Południe. Występ uświetnił imprezę z okazji Dnia Kobiet, która w piątek, a więc oczywiście 8 marca, odbywała się w jednym z ostrzeszowskich lokali.
-Ja lubię być oryginalny - przyznaje sołtys Marcin Gagatek – Lubię robić coś, co jest takie „łał”. Wpadłem na ten pomysł, bo mamy wiele muzycznych zespołów w Ostrzeszowie, a z grupą Siła Przebicia znamy się od lat. Zapytałem chłopaków, czy nie zagraliby minirecitalu i się udało.
Członkowie Siły Przebicia propozycję zagrania dla pań przyjęli bez wahania.
-Generalnie otwarci jesteśmy na wszystko - przekonuje wokalista Tomasz Pilarski – Można powiedzieć, że dzisiaj gramy do kotleta i właśnie dlatego taki projekt akustyczny. Jest bardziej piano, a nie mocno rockowo jak zwykle. Wszystkie utwory, które zagramy są naszymi kompozycjami.
Z zaproszenia organizatorów skorzystało sześćdziesiąt pań. Przygotowane atrakcje najwyraźniej przypadły im do gustu. Nie szczędziły więc pochwał pod adresem sołtysa i jego współpracowników.
-Mamy wspaniałego sołtysa – oceniła jedna z uczestniczek imprezy – Dużo różnych spraw organizuje na terenie sołectwa i składam mu życzenia z okazji Dnia Sołtysa. Za tego sołtysa dużo się zmienia, ja jestem zadowolona i wiem, że inni mieszkańcy też.
Jak podkreśla Marcin Gagatek, mieszkanki Pustkowia Południe z roku na rok coraz chętniej uczestniczą w obchodach Dnia Kobiet.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl