13 sierpnia 2022, 01:33

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Grupa poszukiwaczy zaprasza w swoje szeregi

W najbliższą środę (12 stycznia) o godzinie 18:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ostrzeszów odbędzie się zebranie Stowarzyszenia „Grupa Poszukiwaczy Schildberg”. W jego trakcie dojdzie do prezentacji nowych członków organizacji oraz omówienia statutu i planów na rozpoczynający się rok. Jak mówią jej założyciele, „Grupa Poszukiwaczy Schildberg” powstała z myślą o ludziach z pasją do historii i poszukiwań tajemnic, jakie ona pozostawia.
- Dzielimy się wiedzą historyczną, spostrzeżeniami, materiałami z poszukiwań - mówi Szymon Borysław. - Jako stowarzyszenie działamy od niedawna, bo od listopada 2021 roku, lecz nasza pasja trwa już o wiele wiele dłużej. Interesuje nas historia miasta Ostrzeszów, powiatu ostrzeszowskiego, ale nie tylko. Działamy również poza granicami naszego miasta. Dlatego też zachęcamy miłośników historii do przyłączenia się do nas. Nasze motto przewodnie to: „Przygoda – historia-pasja”.
Najbliższa okazja, by poznać ostrzeszowskich poszukiwaczy, a być może dołączyć do ich gron już 12 stycznia. Przypominamy, zebranie stowarzyszenia odbędzie się o 18.00 w Bibliotece Publicznej.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl