5 marca 2024, 12:44

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Kupując kalendarz pomożesz dzieciom

Omenaa Mensah, Anna Korcz, Anna Guzik, Anna Głogowska, Rafał Maserak, Rafał Zawierucha, Joanna Kryńska, Katarzyna Kwiatkowska, Marcin Bosak i Wojciech Błach to tylko niektóre z gwiazd, które zagościły na stronach kolejnego kalendarza dobroczynnego, będącego efektem współpracy Fundacji „Nos Duo” i Grupy Dobroczynnej „Anieli w Bieli”. Całkowity dochód z jego sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację dzieci z powiatu ostrzeszowskiego. Ci, z myślą o których już po raz czwarty zorganizowano tę niecodzienną akcję pozowali zresztą do zdjęć wspólnie ze znanymi aktorkami i aktorami oraz dziennikarkami. Był wśród nich 3-letni Igor Piórkowski, którego w walce o pełną sprawność każdego dnia wspiera mama Marta.
- Igor przed kamerą czuje się jak ryba w wodzie, czuje się świetnie – zapewnia. – Wręcz nie pozwalał mamie skorzystać z możliwości, żeby sobie zrobić zdjęcie z aktorką czy aktorem. Była to dla niego naprawdę super przygoda i mega frajda. 
Do powstania kalendarza przyczyniła się między innymi Rodzinna Fundacja „Nos Duo” im. ks. kanonika Zdzisława Sobierajskiego, kierowana przez Martę Raczyńską-Dejnekę.
- Bohaterami kalendarza są nasze ostrzeszowskie dzieciaczki, które potrzebują pomocy i dla których zbieramy pieniądze, czyli, tak jak w poprzednich latach, skupiamy się na lokalnym wydźwięku – mówi. – Dzieciom w tym roku towarzyszą gwiazdy telewizji. Udało nam się aż piętnaście znanych osobowości błękitnego ekranu zaprosić do współpracy. Jestem bardzo wdzięczna bo osób, które chciały uczestniczyć było naprawdę dużo więcej. Nie wiedzieliśmy nawet jak ich połączyć, żeby wszystko pięknie wyglądało. 
Partnerem Fundacji „Nos Duo” jest grupa dobroczynna „Anieli w Bieli”, założona i prowadzona przez Katarzynę Bednarz.
- Kalendarz można zamówić przez formularz, który jest zarówno na stronie „Anieli w Bieli”, jak i na stronie „Nos Duo” – wyjaśnia. – Wchodząc w ten formularz macie państwo wszystkie informacje. Odezwą się do was nasi wolontariusze, którzy wskażą, gdzie możecie odebrać kalendarz. 
Zachęcamy oczywiście do nabycia kalendarza i jednocześnie doradzamy pośpiech, ponieważ rozchodzi się jak świeże bułeczki. Tylko podczas spotkania promocyjnego sprzedano blisko 500 egzemplarzy.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl