14 lipca 2024, 13:03

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Lokalny Ryneczek zaprasza na zakupy

„Lokalny Ryneczek” to nowa inicjatywa Ostrzeszowskiego Centrum Kultury i Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania. W jego ramach od środy (19 czerwca) na ulicy Zamkowej swoje produkty oferują lokalni rękodzielnicy, producenci żywności i restauratorzy. To jednocześnie jedno z wydarzeń, które znalazły się w programie tegorocznej edycji Dni Ziemi Ostrzeszowskiej. Na piętnastu stanowiskach zgromadzono bardzo szeroki i różnorodny asortyment, począwszy od artykułów żywnościowych, poprzez biżuterię po naturalne kosmetyki.
- Cztery domki są przeznaczone dla przedstawicieli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, a pozostałe domki dla naszych lokalnych wystawców bądź tych, którzy się zgłosili, żeby zaprezentować się w Ostrzeszowie. - mówi Daria Nowak z Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania. - Zapisy były otwarte, więc każdy kto chciał się tutaj pokazać, niezależnie jakie produkty ma do zaoferowania. 
Z możliwości zaprezentowania swojej oferty skorzystał m.in. pszczelarz Kamil Gałęcki.
- Do kupienia będzie miód faceliowy, gryczany, mniszkowy, wielokwiatowy oraz rzepakowy – wyjaśnia. - Można też będzie skosztować miodu nakładanego łyżeczką na specjalne wafelki. Ponadto na tym stanowisku będą świeczki sojowe mojej koleżanki. 
Część spośród sprzedawców zdecydowała się przyjechać z odległych zakątków kraju. Przykładem jest Michał Sitek.
- Przyjechałem z Małopolski, okolic Ojcowskiego Parku Narodowego – powiedział. - Tam mamy ekologiczną uprawę lawendy. Zajmujemy się przetwórstwem lawendy wąskolistnej lekarskiej na lemoniady, syropy, octy, przetwory spożywcze, ale też kosmetyki naturalne, kremy, dezodoranty, olejki do ciała. Jeżdżę w ciekawe miejsca, a myślę, że Ostrzeszów może być takim ciekawym miejscem. Jestem tutaj pierwszy raz, ale mam nadzieję, że będzie fajnie i ciekawie. 
Do piątku włącznie zakupy na „Lokalnym Ryneczku” robić można od 15.00 do 21.00, natomiast w sobotę i niedzielę do 23.00. 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl