16 stycznia 2021, 07:03

Teraz

-5°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Poznaliśmy gwiazdy Dni Ziemi Ostrzeszowskiej

Urszula, O.S.T.R. i Sarsa będą gwiazdami tegorocznej edycji Dni Ziemi Ostrzeszowskiej. Impreza odbywać się będzie w dniach 29-30 czerwca i zostanie połączona z Ogólnopolskim Festiwalem Pasztetników i Potraw z Gęsi. Dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury Artur Derewiecki przekonuje, że organizatorom zależy na jak największej różnorodności muzycznej. W sobotę królował więc będzie hip-hop w najlepszym wydaniu. O.S.T.R. to przecież jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przedstawicieli tego gatunku w naszym kraju. Każda jego nowa płyta osiąga szczyt rankingu sprzedaży, a utwory odtwarzają w internecie miliony osób. Warto przy tym dodać, że to już drugie podejście do występu Adama Ostrowskiego w Ostrzeszowie.
- Poprzednio okazało się, że konkurencyjna dla nas impreza spowodowała, że jednak zrezygnował z Ostrzeszowa na rzecz innego miasta – przypomina A. Derewiecki. - Myślę, że teraz tego rodzaju sytuacja nie będzie miała miejsca i publiczność, która wtedy szykowała się na koncert, przybędzie 29 czerwca.
W niedzielę, 30 czerwca dominować będzie z kolei pop i rock. Najpierw dla uczestników Dni Ziemi Ostrzeszowskiej zaśpiewa Sarsa – wokalistka, której przeboje należą obecnie do najczęściej odtwarzanych przez polskie stacje radiowe. Na wielki finał dwudniowej imprezy pozostawiono natomiast gwiazdę, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Któż nie zna bowiem takich utworów Urszuli jak „Dmuchawce latawce wiatr”, „Malinowy król”, „Rysa na szkle”, „Na sen” czy „Konik na biegunach”.
- Będzie to koncert związany z jubileuszem Urszuli i myślę, że to okazja do podsumowania jej dotychczasowych dokonań – mówi A. Derewiecki.
W ostatni weekend czerwca nie zabraknie także atrakcji kulinarnych. Podobnie jak to miało miejsce kilka lat temu, Dni Ziemi Ostrzeszowskiej zostaną połączone z Ogólnopolskim Festiwalem Pasztetników i Potraw z Gęsi.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl