22 maja 2019, 17:33

Teraz

13°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Targ Babiniec w OCK

9 marca galeria na piętrze Ostrzeszowskiego Centrum Kultury na kilka godzin przekształciła się w... galerię handlową. W ramach obchodów Dnia Kobiet zorganizowano tam bowiem Targ Babiniec. To wydarzenie, dzięki któremu panie miały okazję pozbyć się już zbędnych i jednocześnie zaopatrzyć w nowe ubrania.
-Takie wydarzenie jest pierwszy raz organizowane w Ostrzeszowie – podkreśla inicjatorka przedsięwzięcia Martyna Grzyb – Pomysł zrodził się w mojej głowie już parę lat temu. W Poznaniu, podczas studiów uczestniczyłam w takich targach. Tam bywały wręcz dzikie tłumy. Dziewczyny znosiły tony rzeczy, bywało nawet kilkaset osób. Pomyślałam, dlaczego by tego nie przenieść na nasz ostrzeszowski ryneczek. W końcu poszłam do OCK, przedstawiłam pomysł i wspólnymi siłami udało się to zorganizować.
Z takiej możliwości odświeżenia garderoby skorzystało kilkanaście przedstawicielek płci pięknej, które w siedzibie OCK rozstawiły swoje kramy. Ubrania można było zarówno kupować i sprzedawać, jak również się nimi wymieniać. Targowanie było oczywiście mile widziane. Pomysł spotkał się z przychylnym przyjęciem ze strony jego adresatek.
-Ja osobiście jestem z Wrocławia – mówi pani Paulina – Na taką odległość dotarła wiadomość. Myślę, że fajna inicjatywa, łącząca się z ideą „zero waste”. Jeżeli mam coś wyrzucić, wolę komuś oddać, a przy okazji fajnie się bawić. Są tutaj osoby, które również podążają za modą, a dzisiaj indywidualność jest w cenie.
Organizatorki zadbały o to, by uczestniczki zdobyły nie tylko nowe stroje, ale także cenną wiedzę.
-Zaprosiłam dwie kobiety, panią dietetyk i panią kosmetolog, które powiedzą o pielęgnacji skóry i właściwym sposobie odżywania. Tak więc, wszystko razem, odzież, odżywianie i uroda świetnie współgrają z Dniem Kobiet – dodaje M. Grzyb.
Wszystko wskazuje na to, że historia Targu Babińca nie zakończy się po jednej edycji.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl