22 maja 2019, 17:47

Teraz

13°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Uczyły się jak rozwinąć skrzydła

Ostatni weekend zdominowały wydarzenia nawiązujące do niedawnego Dnia Kobiet. Nie inaczej było także w Ostrzeszowie, gdzie w niedzielę panie miały okazję skorzystać z porad m.in. psychoterapeuty, mistrzyni wizażu, projektantki bielizny, dietetyka, trenerów personalnych i fizjoterapeuty. A wszystko to w jednym miejscu i w ramach jednego wydarzenia pod hasłem Rozwiń skrzydła – Uwolnij siebie. Jego inicjatorką jest Anita Mikołajczyk – psychoterapeuta i doradca biznesowy.
-Te warsztaty były na początku przeznaczone dla kobiet, które żyją w związkach uzależnieniowych – wyjaśnia – Były to związku, w których mężczyźni pili alkohol i siedzieli w domu. W związku z tym, że jestem specjalistką ds. uzależnień jako psychoterapeuta zajęłam się tym.
Z czasem warsztaty zyskiwały coraz większą popularność, a ich uczestniczki sygnalizowały kolejne tematy i problemy, z którymi się borykają i którymi warto byłoby się zająć.
-Zauważyłam, że jest ogromny deficyt na rynku w kwestii poczucia własnej wartości – dodaje A. Mikołajczyk – Kobiety nie czują się dobrze, nie czują się ładne, nie czują się mądre i właściwie nie wiedzą, co z sobą zrobić.
Powstał więc kolejny projekt, ukierunkowany przede wszystkim na budowanie i rozwijanie poczucia własnej wartości. Pierwsze takie spotkanie zorganizowano we wrześniu ubiegłego roku.
-Jeśli człowiek czuje się dobrze sam z sobą, lubi siebie i lubi to, co robi, wtedy jest szczęśliwy, a jak jest szczęśliwy, to wszyscy wokół też są szczęśliwi – uważa organizatorka warsztatów – Przede wszystkim ja sprzątam głowę. Jak posprzątamy głowę to cała reszta też się fajnie buduje. Czasami kobiety same mówią „ładna maska, a w środku pusto”. Zajęłam się zapełnianiem tego środka.
Nie da się jednak ukryć, że w procesie odbudowywania poczucia własnej wartości bardzo ważną rolę odgrywa także praca nad wyglądem. Stąd udział w warsztatach Marty Chowańskiej – mistrzyni wizażu, ekspertki ds. piękna.
-Wierzymy, że piękny wygląd, fajny wizerunek sprawiają, że kobieta jest bardziej pewna siebie, częściej się uśmiecha. A to widzi mąż, to widzą jej dzieciaki, jest bardziej radosna, pewniejsza siebie. To działa. Wierzymy, że szminka może zmieniać życie.
Podobno na zrobienie dobrego makijażu wystarczy pięć minut.
-Panie mają za zadanie wyobrazić sobie, że są rano w łazience, że jajecznica już się pali, one muszą się szybko umalować i naprawdę im to wychodzi. Wszystkie wyglądają naprawdę olśniewająco – mówi z przekonaniem M. Chowańska.
Panie, które zdecydowały się na udział w warsztatach zgodnie przyznawały, że był to bardzo dobrze spożytkowany czas.
-Możemy się tutaj czuć tak naprawdę sobą – stwierdziła Ewelina Janicka – W gronie kobiet możemy zmyć makijaż, czujemy komfort, możemy się naprawdę wiele nauczyć. Mnie to spotkanie dało naprawdę dużo.
Według zapowiedzi organizatorek, kolejne takie spotkanie odbędzie się już być może jesienią tego roku.


 


 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl