14 kwietnia 2024, 04:05

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Wakacje w mieście nie muszą być nudne

Wakacje w mieście nie muszą być nudne – przekonuje Ostrzeszowskie Centrum Kultury i zaprasza do siebie dzieci i młodzież nie mającą jeszcze planów na najbliższe dwa miesiące. W ofercie m.in. seanse filmowe, przedstawienia teatralne, zabawy, warsztaty i konkursy. O tym, że w programie „Akcji lato” każdy będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie przekonuje Jerzy Marek Szulczyński z OCK.
-Od poniedziałku do piątku, w bardzo promocyjnej, wakacyjnej cenie, seanse filmowe. We wtorki i czwartki, od 12.00 do 14.00 warsztaty plastyczne pod okiem instruktora. W środę, zabawy z gliną w pracowni ceramicznej. Ze względu na wielkość pracowni musimy mieć pewne ograniczenie, co do ilości uczestników. Piątki to warsztaty czerpania papieru w Muzeum Regionalnym. Jesteśmy też w posiadaniu historycznych puzzli, które stanowić będą dodatkową atrakcją dla oczekujących na swoją kolejkę przy czerpaniu papieru.
W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 na dziedzińcu Baszty obejrzeć będzie można przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu studia Art-Re, a po jego zakończeniu wysłuchać kandydatów do tytułu „Ostrzeszowskiego Idola 2016.”.
-To pierwsza okazja, aby ich usłyszeć - podkreśla J. M. Szulczyński - Jest to prezentacja, nie mająca charakteru konkursowego, ale później będzie można dalej śledzić losy uczestników tego prawie 2,5-miesięcznego konkursu.
Na 11 lipca zaplanowano zabawę edukacyjno-artystyczną polegającą na malowaniu na asfalcie najbardziej znanych ostrzeszowskich zabytków.
-17 lipca zapraszamy starszą publiczność, melomanów na koncert operetkowy z nutą humoru. Wystąpią artyści poznańskich scen muzycznych.
Podobnych wydarzeń należy spodziewać się także w kolejnych tygodniach wakacji. O szczegółach informować będziemy na bieżąco.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl