14 kwietnia 2024, 03:28

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Wakacje z książką

Spotkaniem z Pippi Pończoszanką zainaugurowano we wtorek wakacyjne zajęcia w ostrzeszowskiej Bibliotece Publicznej. W każdy wtorek i czwartek odbywać się się tam będą m.in: wspólne czytanie, warsztaty tematyczne, prace plastyczne, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

W pierwszym wakacyjnym spotkaniu uczestniczyło około trzydziestu dzieci w przedziale wiekowym od lat dwóch do dziesięciu.
-W kolejnych zajęciach planujemy zaznajomić dzieci m.in. z życiem na wsi, z lasem, z prawidłowym poruszaniem się w ruchu drogowym - zapowiada Katarzyna Drożak – Zaprezentujemy również inne formy książek, np. tzw. książkę mówioną, czyli audiobook, książkę elektroniczną, czyli e-book. Pokażemy również formę, w jakiej ich rodzice lub dziadkowie oglądali kiedyś bajki, czyli klisze, które będą wyświetlane z projektora. Podstawą każdych zajęć będzie wybrany fragment opowiadania, powieści, baśni lub też wiersza, a namacalnym efektem będą prace plastyczne związane z tematyką spotkania. Nie zabraknie także zabaw językowych oraz ruchowych. Pragniemy, by dzieci poznały Bibliotekę, czuły się w niej dobrze, korzystały z niej nie tylko w czasie ferii czy wakacji, ale także na co dzień, bo jak wiadomo „kto czyta, ten żyje podwójnie”.
Panie bibliotekarki nie tylko jednak zapraszają do zabawy, ale również zachęcają do wypożyczania i czytania, zgodnie z hasłem przewodnim zajęć, które brzmi „Z książką na wakacje”.
-Każdy dzień będzie dla nas niespodzianką - przyznaje K. Drożak – Mamy nadzieję, że zawita do nas jak najwięcej osób. Jeżeli pojawi się grupa ponad trzydzieściorga dzieci, to planujemy podzielenie ich na dwie grupy, które odbywać będą zajęcia w różnych salach.
Biblioteka Publiczna w Ostrzeszowie otwierać będzie swoje podwoje do końca sierpnia, w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 10.00 do 12.00.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl