17 czerwca 2019, 02:53

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Wielopokoleniowe kolędowanie

Wielu z nas chciałoby z pewnością jak najdłużej pozostać w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi Ostrzeszowskie Centrum Kultury, każdego roku organizując koncerty kolęd w wykonaniu zespołów wokalnych. Kolejny odbył się w ostatnią niedzielę 6 stycznia. Zdaniem dyrektora OCK Artura Derewieckiego święto Trzech Króli to dobry termin na wydarzenie o takim charakterze.
-Jest to okazja do zaprezentowania tego, co dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy ćwiczą kilka miesięcy przed tym koncertem. Ta praca nie jest tylko na sali prób, ale także po to, aby się pokazać. Cieszy nas, że publiczności nie brakuje. Pełna sala świadczy o tym, że jest zainteresowanie i chęć słuchania.
Wszystkie prezentujące się podczas koncertu zespoły, a więc MiniJoy, Joy, Chór Joyful Gospel i Chór 50+, działają pod kierunkiem Aleksandry Marszałkowskiej, która zachęca do wstępowania w ich szeregi.
-Są ludzie, którzy chcą śpiewać, ale się bardzo boją, co jest zupełnie niepotrzebne. Wystarczy przyjść, po prostu przyjść i spróbować. Nie ma jakichś poważnych przesłuchań. Wystarczy słyszeć muzykę, dźwięki i w jakiś sposób je powtórzyć.
Dla Izabelli Danielskiej z Chóru Joyful Gospel śpiewanie to życiowa pasja, którą zaraziła ją starsza siostra.
-Któregoś dnia przyprowadziła mnie tu na zajęcie, gdyż sama uczestniczyła w nich wtedy już od paru lat i tak się zaczęło. Zawsze była to moja pasja. Włączałam sobie „na fula” muzykę, kiedy nie było mnie słychać. Mogę nawet wyjść na ulicę i zacząć sobie śpiewać. Ludzie trochę dziwnie patrzą, ale jest to coś, co sprawia mi radość, nie wstydzę się tego, że uwielbiam śpiewać.
Choć wśród wokalistów przeważają osoby młode i bardzo młode to od pewnego czasu swoje uzdolnienia rozwijać mogą w OCK także seniorzy, przede wszystkim słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jest wśród nich Wiesława Ławecka.
-Spotykamy się raz w tygodniu, w piątki na dwie godzinki. Mamy różne ćwiczenia modulujące głos. Śpiewamy różne piosenki i pieśni dopasowane do pory roku.
Niedzielny koncert, podobnie zresztą jak poprzednie, wywołał bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców Ostrzeszowa. Widownia sali widowiskowej OCK wypełniona była niemal do ostatniego miejsca.


 


 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl