10 grudnia 2022, 07:33

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Wojtek Pilichowski gwiazdą jaZZlotu

19 sierpnia gościł będzie w Ostrzeszowie jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich gitarzystów basowych Wojtek Pilichowski. Podczas kolejnej edycji imprezy pt. JaZZlot zagra koncert i poprowadzi warsztaty dla muzyków chcących poszerzyć swoje horyzonty. Radio SUD jest patronem medialnym wydarzenia.

Pierwszy JaZZlot odbył się w roku 2002. Kolejne organizowano, co dwa trzy lata, każdorazowo z udziałem muzyka z najwyższej półki. Dotychczas byli to m.in. Krzysztof Misiak, Artur Lesicki, Marek Napiórkowski, Jacek Królik i Marek Raduli. Tegoroczne wydarzenie ma mieć szczególny charakter. Będzie bowiem stanowić muzyczne zwieńczenie działalności Kawiarni „Baszta”.
-Będzie na co popatrzeć i czego posłuchać, ponieważ w tym roku naszym gościem będzie Wojtek Pilichowski - zapowiada organizator imprezy Adam FularaMyślę, że jest on najbardziej utytułowanym polskim basistą, jeśli nie muzykiem w ogóle. To w tej chwili najczęściej koncertujący za granicą polski muzyk. Wydał kilkanaście solowych płyt i ponad setkę z takimi gwiazdami jak: Edyta Górniak, Kasia Kowalska czy Natalia Kukulska. Grał chyba ze wszystkimi. Naprawdę warto być na tym koncercie, nawet jeśli ktoś nie interesuje się jazzem i muzyką improwizowaną czy instrumentalną, ma inne ulubione gatunki, ale jest otwarty, chciałby nowych muzycznych doznań.
Dla otwartych na nowe muzyczne doświadczenia przeznaczone są także warsztaty, od początku będące integralną częścią JaZZlotu. Oprócz samego Wojtka Pilichowskiego poprowadzi je kilku innych znakomitych instrumentalistów.
-Naprawę warto być na czymś takim, jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć – przekonuje A. Fulara – To jest o wiele bardziej wartościowa forma rozwoju niż takie klastyczne warsztaty, na które jedziemy i ktoś przez tydzień pokazuje nam, gdzie przycisnąć palcem. To rozwija pewne zdolności manualne, a nasze warsztaty rozwijają idee. Jeśli ktoś się zarazi taką ideą to daje impuls na kilka lat rozwoju. Zapraszam wszystkich perkusistów, trębaczy, pianistów, gitarzystów, klawiszowców, wokalistów, wszystkich, którzy mają zajawkę na muzykę.
Warto skorzystać z tej okazji, ponieważ następnego JaZZlotu w Ostrzeszowie nie należy spodziewać się wcześniej niż za trzy lata. Szczegółowy program imprezy znaleźć można na naszej stronie internetowej wydarzenia oraz jego profilu na Facebooku.

Program JaZZlotu 2016
19.08 (pt) godz. 18.oo - warsztaty - Michał Trzpioła (absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, gitarzysta Pilichowski band)
19.08 godz 19.oo - warsztaty - Wojtek Pilichowski
19.08 godz. 20.oo - koncert Pilichowski Band
19.08 godz. 22.oo - jazz jam session - standardy jazzowe i funkowe
20.08 godz. 12.oo - Baszta - warsztaty specjalne

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl