4 czerwca 2020, 16:33

Teraz

20°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Zagra zespół Hengelo

Fani ambitnego rocka już dziś powinni zarezerwować sobie 16 listopada na przyjazd do Ostrzeszowa. Właśnie wtedy w miejscowym Centrum Kultury zagra grupa Hengelo z Katowic, autorzy jednego z najbardziej interesujących debiutów płytowych bieżącego roku. Będzie to kolejna odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Rocka Progresywnego „Baszta ProgFest”. Jego organizatorzy starają się, by oprócz edycji letniej, odbywającej się w ramach Dni Ziemi Ostrzeszowskiej proponować fanom także koncerty w okresie jesiennym.
-Zawsze proponujemy jakąś ciekawą muzykę - mówi Maciej Janiszewski ze Stowarzyszenia Inno Qultura - To jest kapela, która debiutuje, która nagrała swój debiutancki album o tytule „Try” i chcemy, żeby mogli u nas zaistnieć. Bardzo ciekawa muzyka, z bardzo interesującym męskim wokalem. Taka selektywna, relaksująca. Potrafią i przyłożyć i zagrać bardzo romantycznie. Ten zespół wypatrzyliśmy w Internecie, bardzo nam się spodobał, w związku z czym postanowiliśmy zainteresować nim ostrzeszowską publiczność, i nie tylko ostrzeszowską, mam nadzieję.
Co ważne, Ostrzeszów i odbywający się w nim od 2014 roku festiwal był już znany członkom zespołu Hengelo.
-Ucieszyli się, że byli w kręgu naszych zainteresowań i bardzo chętnie do nas przyjadą – dodaje M. Janiszewski.
Katowicki zespół łączy w swojej twórczości wpływy muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy. Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Grupa występowała w kraju i za granicą, m.in. w Holandi i Francjii. Zespół został szybko zauważony oraz doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej, zyskując pochlebne opinie profesjonalnych krytyków. Już wkrótce wartość Hengelo będzie można poznać w Ostrzeszowie. Koncert odbędzie się 16 listopada o godzinie 19.00. Bilety do nabycia w OCK, Pływalni „Oceanik” oraz przez Internet. Radio SUD jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl