6 lipca 2022, 12:09

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Zarząd Rozrządu rozruszał szkołę

W dzisiejszych czasach do największych wyzwań zaliczyć należy odciągnięcie uwagi młodego człowieka od jego smartfonu lub tabletu i zainteresowanie go czymś zupełnie innym. Tym bardziej więc docenić należy inicjatywę podjętą przez grupę uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie. Zarząd Rozrządu z Prezesem na czele robi tam w ostatnich tygodniach spore zamieszanie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W czwartek podczas długiej przerwy na szkolnym korytarzu zaroiło się od uczniów z komórkami w dłoniach. Tym razem jednak wyciągnęli je nie po to, by zanurzyć się w wirtualnym świecie, ale po to, by zarejestrować kolejny już show w wykonaniu … Brylaka i jego kolegów. Dzięki nim do ZS nr 2 zawitał tego dnia sam Robert Makłowicz, który m.in. podał krótki przepis na poprawę sytuacji w kraju.
-Proszę państwa, wystarczy, że więcej buraków będziemy mieli na talerzach niż w Sejmie, a wszystko będzie cacy.
W rolę telewizyjnej gwiazdy brawurowo wcielił się Robert Brylak, czyli inicjator powstania i jednocześnie Prezes Zarządu Rozrządu.
-W tym roku szkolnym siedzieliśmy z kolegą na lekcji – wspomina – Co ciekawe, nie uczyliśmy się tylko rozmawialiśmy, co można by było zrobić, żeby trochę rozruszać tę szkołę. Siedzą na korytarzach, patrzą w telefony, nie zajmują się sobą, nie rozmawiają. Cały czas tylko telefony i tak naprawdę w tym się zamykają. Skupili się na konsumpcji, a nie na przeżywaniu swojego życia.
Efektem tych przemyśleń było powstanie Zarządu Rozrządu, który szybko zyskał sobie bardzo liczne grono fanów, z niecierpliwością czekających na kolejne zaskakujące występy.
-Nikt nie chodzi, nie czeka pod ścianą, kiedy w końcu zadzwoni dzwonek i wejdziemy do klasy, tylko można podejść, zobaczyć coś ciekawego, coś śmiesznego – stwierdziła Justyna – Fajne jest to, że zaaranżowali to uczniowie, że żaden nauczyciel nie miał w to żadnego wkładu. Wszystko to jest pomysł uczniów.
Pomysłowi przyklasnął także dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Witold Jakubczyk.
-Bardzo nam zależy, żeby była ogólna świadomość, że szkoła to nie jest tylko nauczyciel. Szkoła to jest przede wszystkim uczeń. Szkoła nie jest nauczyciela. Szkoła jest i nauczyciela, i ucznia. Dopiero cała społeczność stanowi szkołę. Tak to powinno wyglądać i funkcjonować.
Zachęceni rosnącą popularnością, budowaną m.in. za pośrednictwem Internetu, członkowie Zarządu Rozrządu chcieliby wykorzystać ją także poza szkołą, m.in. angażując się w akcje charytatywne.
-Już tak całkiem poważnie myśleliśmy o tym, że skoro potrafimy rozśmieszać ludzi, świetnie ich rozbawiać, to może wybierzemy się do szpitala, do chorych dzieci na oddział onkologiczny – dodaje R. Brylak - Te dzieci na pewno potrzebują wiele uśmiechu i chcielibyśmy im pokazać, że ktoś z nimi jest. Przekonaliśmy się, że w szkole radzimy sobie z dużą publicznością, potrafimy naprawdę rozbawić nie tylko uczniów, ale i nauczycieli to czemu by nie spróbować robić czegoś szerzej.
Członkowie grupy czekają więc na propozycje występów poza murami szkoły. W skład Zarządu Rozrządu wchodzą także: Pamela Braun (asystentka prezesa), Kacper Konczewski (kierowca), Piotr Noculak (bodyguard) i Krystian Nowak (bodyguard).

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl