21 lutego 2020, 01:54

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

BARANÓW: Podsumowano 26 Plener Malarski

26 Plener Malarski odbywał się w Gminie Baranów. Uczestniczyli w nim malarze z całej Polski. Podsumowaniem Pleneru była wernisaż, który odbył się wczoraj w "Baranowskiej Chacie'.

Artyści do Gminy Baranów zjechali 4 września na zaproszenie Urzędu Gminy. Jak zawsze skorzystali z gościny miłośnika sztuki Leszka Żebrowskiego w Grębaninie. Przez siedem dni 15 artystów poszukiwało ciekawych miejsc, wspaniałych zakątków gminy i tematów, które później przeniosło za pomocą pędzla na płótno. Plener to jednak nie tylko malowanie ale również integracja z miejscową społecznością. Malarze pojawiali się w szkołach i prowadzili dla dzieci i młodzieży warsztaty plastyczne. To także możliwość wymiany doświadczeń, dyskusji i długich rozmów na temat sztuki. Zakończeniem i podsumowaniem każdego Pleneru jest wernisaż. Odbył się on 12 września w "Baranowskiej Chacie”. Udział w nim wzięło wielu miłośników malarstwa. Wystawiono na nim prace artystów, które powstały podczas tegorocznego wydarzenia. Za udział w Plenerze dziękowała artystom wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Witam Państwa w gminie, która kocha artystów i sztukę. Dziękuję za przybycie, zawsze chcemy Was tu jak najlepiej ugościć i zapraszam już za rok - mówiła Bogumiła Lewandowska.

Każdy kto uczestniczył w wernisażu mógł stać się właściciel obrazu, ponieważ była możliwość zakupu dzieł. Dopełnieniem wspaniałego wieczoru był występ zespołu "Ponad Chmurami" wykonującego muzykę krainy łagodności. Fundamentem dla muzyków jest twórczość Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Starego Dobrego Małżeństwa, czy zespołu Pod Budą. Baranowską publiczność zespół uraczył wspaniałym wykonaniem utworów wspomnianych wcześniej artystów jak i własnymi kompozycjami. Plener malarski w Baranowie to wyjątkowe wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez gminnych.

W baranowskim Plenerze udział wzięli malarze:

Jacek Laskowski
Adam Werwiński
Anna Jackowska
Ewa Sulwińska
Maria Rowdo - Bykowska
Joanna Ambroziak - Hanasiewicz
Marek Kamecki
Irena Gruszka
Jan Kasendra
Kacprzak Andrzej
Aleksandra Kacprzak
Oblizajek Janusz
Michał Smólka
Grażyna Michalak - Bazylewicz
Zdzisław Bazylewicz

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl