18 czerwca 2024, 04:15

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Promocja książki "Wrażliwość ma swoje korzenie"

W Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbył się kolejny poetycki wieczór. Tym razem popłynęły wspomnienia o lokalnym, nieżyjącym poecie Darku Wiśnym. Książkę "Wrażliwość ma swoje korzenie" prezentowała jej autorka Renata Adamska-Garbowska.


We wzruszającym spotkaniu w Bibliotece uczestniczyli wszyscy, którzy pamiętają Darka Wiśnego -znajomi, przyjaciele, sąsiedzi i oczywiście najbliższa jego rodzina. 


To był dla mnie wieczór wyjątkowy, wieczór pełen wzruszeń. Pomimo tego, że jestem autorką tej książki to zrobiłam wszystko , żeby było najmniej mnie a jak najwięcej postaci, której ta książka dotyczy czyli Dariusza Wiśnego, kępińskiego poety, uzdolnionego fotografa, muzyka, dziennikarza rokującego, który właściwie miał rozpocząć swoje życie a zakończył je tak nieszczęśliwie, w bardzo młodym wieku. Nie powinniśmy zapominać o takich ludziach, którzy żyli wokół nas, powinniśmy reaktywować te postacie, pielęgnować pamięć o nich. Myślę, że ten wieczór był taką cząstką, która rozpocznie cykl o ludziach, którzy byli dla tej ziemi bardzo ważni – mówiła Renata Adamska-Garbowska.


Podczas spotkania młodego poetę wspominali m.in Mirosław Łapa, Jerzy Bińczak i Marek Paprocki. Jego wiersze czytali członkowie Kępińskiego Koła Literatów a oprawę muzyczna przygotowali Zuzanna Bonczol oraz Marek Kowalski. Nowa książka Renaty Adamskiej-Garbowskiej podzielona jest na dwie części. Pierwsza część to część prozatorska opowiadająca o życiu Dariusza Wiśnego, o jego czasach najmłodszych, szkolnych, o tym jak się rozwijał. Następnie jest odniesienie do jego twórczości i poezji. Druga część zawiera nieopublikowane dotychczas wiersze. Książkę kończy recenzja literacka, żeby, jak mówiła autorka,  nikt nie miał wątpliwości, że Dariusz pisał wybitnie. Jego poezji pokłonił się krytyk literacki Jerzy Stasiewicz. Uczestniczący w spotkaniu goście mogli zakupić książkę "Wrażliwość ma swoje korzenie" oraz zdobyć autograf autorki. To był wyjątkowy, wzruszający wieczór, pełen wspomnień a nawet łez. Na długo pozostanie w pamięci.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl