14 kwietnia 2024, 03:40

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Promocja wierszy Józefa Frąckowiaka

W piątkowy wieczór odbyło się poetyckie spotkanie Józefa Frąckowiaka połączone z promocją jego dwóch ostatnich tomików "Kropla i piórko" oraz "W słojach drzew zapisane".


W wieczorze poetyckim licznie uczestniczyli przyjaciele autora oraz zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczął recital aktora Stanisława Górki. Wiersze Józefa Frąckowiaka zaprezentowali publiczności członkowie Kępińskiego Koła Literatów - Monika Banaś, Ewa Walentyna Maciejewska, Romana Szczuraszkowa, Aleksandra Karolak, Agnieszka Jarek, Piotr Wieczorek, Marek Paprocki, Henryk Kamiński oraz Stanisław Górka. Wieczór poetycki poprowadziła Renata Adamska-Garbowska, która zachęcała autora do zwierzeń o poezji i jej tworzeniu oraz na temat tego co zawarł w najnowszych swoich tomikach wierszy.


Marzec - miesiąc szczególny w moim życiu bo ukazały się dwa tomiki moich wierszy. Mogłem je w dniu dzisiejszym zapromować w gronie przyjaciół i rodziny, w gronie ludzi dla mnie wartościowych, którzy wnoszą  ogromną radość i przyjaźnią w moje życie. Te tomiki są właśnie temu poświęcone. "Kropla i piórko" to jest słowo na co dzień dla ludzi zatroskanych, zabieganych, po to, żeby zatrzymali się na chwilę, żeby chcieli myśleć, że jutro może być inne, lepsze. Tomik "W słojach drzew" to tomik dla przyjaciół. To co w drodze udało mi się spotkać, ludzi, którzy pozostawili głęboki ślad w moim życiu i są dla mnie wartością ogromną - mówił Józef Frąckowiak.


Całość spotkania uświetnił grający na gitarze Marek Kowalski. Nie obyło się też oczywiście bez gratulacji i słów uznania od publiczności. Były kwiaty, podziękowania i pamiątkowe zdjęcia.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl