3 sierpnia 2020, 19:17

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Przyjedzie prof. Bralczyk

Prof. Jerzy Bralczyk będzie specjalnym gościem w Wieruszowie podczas przyszłorocznego konkursu „Czytelmistrz 2020”. Ogólnopolska rywalizacja, w ramach której należy przeczytać 30 wybranych lektur, odbędzie się w maju.

„Czytelmistrz 2020” to konkurs czytelniczy kierowany do dorosłych mieszkańców całej Polski, którzy kochają książki. Jest autorskim pomysłem burmistrza Wieruszowa oraz dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Jego celem jest promowanie i popularyzowanie czytelnictwa w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa.

W pierwszej edycji hasło przewodnie konkursu brzmi „Wolność od deski do deski”. Temat przewodni wybrany został, by uczcić 30. rocznicę pierwszych, wolnych demokratycznych wyborów w Polsce, obalenie komunizmu w Polsce i wielu innych przemian, do których doszło w konsekwencji działań Polaków w 1989 roku.

Dla zwycięzców przewidziano wysokie nagrody finansowe. Więcej na temat konkursu przeczytacie na stronie czytelmistrz.mgbp-wieruszow.pl.

Autor: wieruszow@radiosud.pl