10 sierpnia 2020, 22:33

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

RAKÓW: Wigilia Gminy Łęka Opatowska

Opłatkowe spotkanie Gminy Łęka Opatowska odbyło się w sobotę (7.12) w sali wiejskiej w Rakowie. Do wspólnego stołu zasiedli przedstawiciele wszystkich sołectw. Była to także okazja, aby uczcić jubileusz 55-lecia powstania miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Wójt Adam Kopis podkreślał, że to jeden z piękniejszych okresów w ciągu roku. - Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia wszystkim mieszkańcom życzę zdrowia, szczęścia i miłości. Spełnienia marzeń tych małych i tych trochę większych. Abyśmy wszyscy w tej codzienności potrafili znaleźć drugiego człowieka, w którym będziemy mieli oparcie i któremu będziemy mogli zaufać, a on nam to wszystko odwzajemni - mówił wójt.

Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw wieczerzy wigilijnych. - Jest zupa grzybowa, ziemniaki, ryba, kompot ze suszu, śledzie w śmietanie i makówki - mówiła przewodnicząca KGW Raków Maria Korek.

Na opłatkowe spotkanie do Rakowa przyjechali przedstawiciele różnych instytucji, na czele ze starostą Robertem Kieruzalem. Obecna była także poseł Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska. - Dzisiejsze spotkanie opłatkowe połączone z pięknym jubileuszem, jest dowodem na to, jak wspaniała jest wartość polskiej rodziny, tradycja i wiara, którą wspólnie pielęgnujemy - mówiła europoseł Możdżanowska.

W niepowtarzalny nastrój wprowadziły wszystkich jasełka wystawione przez dzieci ze szkoły w Siemianicach

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl