8 grudnia 2021, 09:37

Teraz

-3°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: II Senioralia w Wieruszowie

II Senioralia Regionu Wieruszowskiego cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem niż pierwsza odsłona wydarzenia. W weekend w Wieruszowie prezentowali swoją twórczość mieszkańcy z uniwersytetów trzeciego wieku, klubów seniora oraz stowarzyszeń 50+.

Na spotkaniu, które odbywało się w minioną sobotę w murach Wieruszowskiego Domu Kultury, pojawiło się 13 zespołów z kilku ościennych powiatów. Obok gospodarzy – Wieruszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystąpili również goście z Czastar – chór „Con Grazia”, klub seniora z Opatowa, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie, chór Kępińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „Ale Babki” z Bralina, chór „Melodia” z Wieluńskiego Domu Kultury, kępiński klub seniora „Pod Żurawiem”, chór „Echo” i grupa teatralna „Ławka” z Łęki Opatowskiej. W programie wydarzenia ujęto także prezentację poezji wieruszowianina Eugeniusza Toruńskiego i występ muzyczny Kazimierza Wargi z Łubnic. Ale nie zabrakło też ekspozycji prac przygotowanych przez uczestników przeglądu.

I miejsce trafiło do DPS ze Skrzynna. Z kolei dwa równorzędne II miejsca przyznano Klubowi Seniora 50+ z Łubnic i klubowi seniora „Pod Żurawiem” z Kępna. Pozostałe grupy otrzymały wyróżnienia oraz skromne upominki ufundowane przez gminę Wieruszów oraz WDK.

Autor: wieruszow@radiosud.pl