23 lipca 2019, 15:15

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Już weekend

PIĄTEK-12.04

„Wszystko gra” - spotkanie pod takim właśnie hasłem już po raz dziesiąty odbędzie się w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. To propozycja dla wszystkich miłośników gier planszowych. To znakomita alternatywa dla komputerów, smartfonów czy konsol. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.

Kępiński Ośrodek Kultury zaprasza na otwarcie wystawy prac uczestników konkursu "Najpiękniejsza Karta Wielkanocna z Kępnem w tle". Początek o godz.18.00.

SOBOTA-13.04

Wieruszowski Dom Kultury wraz z Klubem historycznym Gloria Victis, Stowarzyszeniem Miłośników Techniki Olsensium z Oleśnicy oraz udziałem wieruszowskich szkół, po raz kolejny organizują rekonstrukcję historyczną. „Pociąg Repatriantów” na dworzec PKP Wieruszów wjedzie około godz.14:00. Od godz 12:00, na stacji Wieruszów odbędą się: zwiedzania odrestaurowanej wieży ciśnień, w której zostaną umieszczone artefakty związane z koleją; przejazdy drezynami godz 14:00; przyjazd parowozu z wagonami towarowymi; rekonstrukcja wydarzeń. Przydzielanie lokali, muzykowanie. Na gości czekać będzie tradycyjna wojskowa grochówka, ziemniaki z ogniska z gzikiem wielkopolskim.O godzinie 11:00 pociąg można będzie zobaczyć w Sycowie, o 13:00 w Kępnie.

W Gminnym Centrum Kultury w Bolesławcu odbędzie się Jarmark Wielkanocny.Rozpoczęcie Jarmarku oraz rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego o godz.11.00.

NIEDZIELA-14.04

OGÓLNOPOLSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR KOCICH GÓR i Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych odbędą się na stadionie w Kobylej Górze. W programie:Bieg Przedszkolaków, Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych, Biegi Rocznika 2002-2003, Mistrzostwa Domów Pomocy Społecznej w biegach sztafetowych kobiet i mężczyzn, Bieg Główny na dystansie 6 000 metrów. Początek o godz.10.00.

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie zaprasza na 34 Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym "HELLENA TOUR 2019", który odbędzie się na terenie województwa wielkopolskiego i łódzkiego. Start IV Etapu Wieruszów - Kalisz odbędzie się w Wieruszowie o godz.11 na Rynku.

Ostrzeszowskie Centrum Kultury zaprasza na Otwarcie Wystawy Pokonkursowej Strojne Jajo 2019.Początek o godz. 14.30 w Galerii OCK.
Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl