8 grudnia 2019, 01:24

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Już weekend

PIĄTEK-9.08

W ramach Muzycznego Lata na kępińskim Rynku wystąpi Leski. Gwiazda pojawi się na scenie o godz.20.00.

SOBOTA-10.08

Odbędą się 24. Dni Wieruszowa. Podczas dwudniowego święta gminy wystąpi wielu znanych artystów. W sobotę na scenie pojawi się m.in. grupa Piersi. Początek ich koncertu o godz.22.15.

Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie wraz z Fundacją Santander  Bank Polska S.A. zapraszają wszystkich sympatyków ekstremalnych wyścigów do wzięcia udziału w zupełnie innowacyjnym wydarzeniu jakim jest Runkayakbike. Runkayakbike składa się z 3 części tj.I część zawodów: bieg – 6 km, II część zawodów: jazda na rowerze – 16 km, III część zawodów: płynięcie kajakiem – 3 km. Każdy uczestnik  bez względu na zajętą lokatę otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę techniczną oraz plecak wchodzący w skład pakietu startowego.

Kobylogórski Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert z cyklu "Muzyka między ziemią a niebem".W koncercie pt."Album Rodzinny" wystąpi Kacper Kuszewski z zespołem. Początek o godz.20.00.

NIEDZIELA-11.08

Rodzinne spotkanie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się w parku Jana Pawła II. Piknik rozpocznie się o 13:30. Na uczestników czeka moc atrakcji. Będzie plac mega zjeżdżalni, rozgrywki dla najmłodszych, atrakcje i animacje dla całych rodzin, kulinarne specjały przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, Pokazy ratownictwa OSP oraz muzyczne występy. Wstęp dla wszystkich bezpłatny.

Dożynki Gminno-Parafialne odbędą się w Rzetni. O godz.14.00 na boisku rozpocznie się msza św.polowa, po niej obrzędy dożynkowe, występy artystyczne. Gwiazdą dożynek będzie zespół Lesioki.

Odbędą się 24. Dni Wieruszowa. W niedzielę wystąpi 0 17.00 Cezary Pazura, o 20.00 Maryla Rodowicz a 0 21.50 Łobuzy.

Grupa młodzieży "Twarzą w Twarz" zaprasza na premierę filmu dokumentalnego "Twarze Powiatu Wieruszowskiego" o godz.14.00 w wieruszowskim Kinie Słońce.

Zarząd WKS Prosna Wieruszów zaprasza na spotkanie zawodników i kibiców w ramach Dni Wieruszowa. Na terenie Zamczyska, gdzie będzie trwała dwudniowa impreza, WKS przygotowuje coś specjalnego dla swoich fanów. Będą różne konkursy. Imprezę poprowadzi sportowy głos Dolnego Śląska, Andrzej Gliniak. Zaprezentowana zostanie też Akademia Piłkarska Śląska, która właśnie startuje, oprócz tego zespół juniorów, rocznik 2004, i zespół seniorów. Młodszym zawodnikom zostaną wręczone okolicznościowe medale z okazji wygrania swojej ligi a seniorom z tytułu awansu. Będą podziękowania dla sponsorów, bez których nie byłoby tych sukcesów.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl