16 grudnia 2019, 05:31

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Nagrodzono obiekty turystyczne

Rozstrzygnięty został Konkurs na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2007 roku.

Celem konkursu jest promocja obiektów, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów, rodzinnej gościnności, serwują smaczne lokalne potrawy oraz dbają o to co jest unikatowe, co może zaoferować tylko wieś.
Laureatów tegorocznej - XIII edycji - poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.Do tegorocznej edycji zgłosiło się 41 obiektów z terenu Wielkopolski. Zgodnie
z regulaminem Kapituła Konkursowa, składająca się z ekspertów z dziedziny turystyki, dokonała wyboru laureatów oraz wyróżnionych w konkursie w każdej z kategorii ocenianych obiektów: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim oraz obiekt na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujący tradycyjne walory wsi.
W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu przyznała 9 nagród głównych, 3 wyróżnienia oraz 1 nagrodę specjalną. Laureaci XIII edycji otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 88 000 zł.

Lsta laureatów

KATEGORIA I -  Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym

I miejsce    Agroturystyka nad Kamionką (gmina Jastrowie, powiat złotowski)
II miejsce     Gospodarstwo Agroturystyczne „Koci Grzbiet” (gmina Wieleń, powiat czarnkowsko – trzcianecki)
III miejsce    Dworek w Borówkach (gmina Kobyla Góra, powiat ostrzeszowski)

KATEGORIA II - Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim

I miejsce    Pałac Tłokinia (gmina Opatówek, powiat kaliski)
II miejsce    Weranda Home (gmina Skoki, powiat wągrowiecki)
III miejsce    Dwór Gogolewo (gmina Książ Wielkopolski, powiat śremski)

Wyróżnienie:    Wiejski Domek BABA-JAGA (gmina Szydłowo, powiat pilski)
Wyróżnienie:    Gospodarstwo Agroturystyczne Pałac Popowo Stare (gmina Przemęt, powiat wolsztyński)

KATEGORIA III - Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje
i walory wsi

I miejsce    Rezydencja Nad Jeziorem - Pestkownica (gmina Krzyż Wielkopolski, powiat czarnkowsko-trzcianecki)
II miejsce     Ośrodek Wypoczynkowy „Krokus” (gmina Przemęt, powiat wolsztyński)
III miejsce     Restauracja „Stary Młyn” (gmina Pniewy, powiat szamotulski)

Wyróżnienie: Saunapark (gmina Międzychód, powiat międzychodzki)

NAGRODA SPECJALNA  

Park Orientacji Przestrzennej (gmina Czerwonak, powiat poznański)

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl