10 grudnia 2022, 07:27

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Przed nam weekend

PIĄTEK-5.08

Przed nami kolejna odsłona muzycznych piątków w ramach akcji WDK z Latem. Zapraszamy na magiczny koncert operetkowy na wieruszowskim Rynku.0 godzinie 20:00 na plenerowej scenie WDK wystąpi duet DUO FORTE, który zaprezentuje utwory musicalowe, operetkowe i operowe.

W ramach „Muzycznego lata” na kępińskim Rynku wystąpi zespół So Fresh. Początek o 19.30


SOBOTA-6.08


Rozpoczynają się Dni Bolesławca. Rozpoczną je od godz 15.00 otwarte zawody wędkarskie nad zalewem z atrakcyjnymi nagrodami,o 17.00 festyn rodzinny z zabawą taneczną.

Zapraszamy na trzecią edycję biegów ulicznych w Czastarach „III Czastarska Piątka”. Początek o godz.17.00.

IV Turniej Piłki Nożnej im.Bartosza i Mateusza Mikołajczyków i Bartłomieja Hillenberga organizuje Drużyna Kolegów i OSP Raków. Początek o godz.14.30, wieczorem zabawa taneczna.


NIEDZIELA-7.08


W ramach Dni Bolesławca Gminne Centrum Kultury zaplanowało występy artystyczne oraz atrakcje towarzyszące. W programie występy orkiestry dętej ze Żdżar, grupy tanecznej „Bolero”, koncert zespołu „Tacy Nie Inni”. Na imprezie pojawi się Krzysztof Hanke czyli Bercik z serialu „Święta Wojna”. Na scenie zagra także DJ Disco znany z przeboju „Szalona Ruda”.Wśród dodatkowych atrakcji zaplanowano uroczystą rekonstrukcję wjazdu Bolesława Pobożnego i prezentację grup historycznych, zabawy taneczne pod gołym niebem, zawody wędkarskie, gry i zabawy dla najmłodszych, licytację rzeźb z pleneru rzeźbiarskiego na rzecz stowarzyszenia „Miłośnicy Baszty”.Początek o godz.14.00.

Dni Gminy Czastary rozpoczną o godz.15.00 występy lokalnych wykonawców, w programie również gry, zabawy i konkursy, o 18.00 Śląska Biesiada. O 21.00 występ zespołu Za-No-Za a po nim pokaz ognia i dyskoteka.

W sali OSP w Laskach w godz. od 10.00 do 13.00 odbędzie się akcja pobierania krwi.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl