6 października 2022, 16:26

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION:Przed nami kolejny weekend

PIĄTEK-8.07


Na kępińskim Rynku w ramach Muzycznego Lata wystąpi Dariusz Pietrzykowski. Początek koncertu o godz.19.30.


SOBOTA-9.07


„Happy Bus” będzie miał miejsce w Wyszanowie. Inicjatywa jest całkowicie bezpłatna. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się na kolorowych atrakcjach i dodatkowo poznają obcą kulturę oraz język. 
Organizatorzy przystanków „Happy Busa” nie zapominają o propagowaniu zasad bezpieczeństwa na drogach. Razem z wolontariuszami przyjedzie ratownik medyczny, który będzie nauczał pierwszej pomocy.

Startuje Ogólnopolski Bieg Rzeką Prosną oraz „Lipcowe Koncerty”. W Wyszanowie koło Wieruszowa wydarzenie wystartuje o 17.00 na boisku sportowym przy ul. Szkolnej. Mieszkańcy zupełnie za darmo będą mogli posłuchać muzyki Mirosława Jędrowskiego (17.00) i koncertu „Karpowicz Family” (19.20). Gwiazdą pierwszego dnia świętowania będzie „Mesajah” (22.00), zdobywca platynowej płyty podczas festiwalu w Opolu. Pierwsza część imprezy zakończy się koncertem zespołu „Letni Chamski Podryw” (24.00).

Koncert z cyklu "Muzyka między niebem a ziemią" z udziałem Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się w Kobylej Górze. Artysta wystąpi pod Krzyżem Millenijnym o godzinie 20:00.

IV Festiwal Bluesowy w Delcie Prosny odbędzie się w Skrzynkach (gm. Grabów nad Prosną). Wystąpią: Siwy Dym, Clavesyny i Wielebny Blues Band. Początek o 18.00.

Na terenach sportowych przy Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie rozpoczną się Dni Gminy Perzów. Od godz.18.00 otwarty Turniej Tenisa Ziemnego i Nocny Turniej Piłki Nożnej. O 20.00 zabawa taneczna.


NIEDZIELA-10.07


Najważniejszym wydarzeniem niedzieli będzie V. edycja Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną. Chęć udziału w zawodach potwierdziło blisko 170 biegaczy. Mieszkańców zachęcamy do kibicowania na całej trasie zawodów (Kowalówka – Wyszanów). Najbardziej widowiskowym punktem, jak co roku, będzie most w Wyszanowie. To właśnie w tych okolicach ma odbyć się kolejne niecodzienne wydarzenie. Orkiestra Dęta Dzietrzkowice pod batutą kapelmistrza, Damiana Janasa zagra w korycie rzeki.  Również w niedzielę zachęcamy do wspólnej, rodzinnej zabawy. Na dobry początek o godz. 17.00 wystartuje biesiada piwna, którą poprowadzi Mirosław Jędrowski. O 22.00 na scenie blisko 2-godzinny koncert ma dać „Grubson” z zespołem a o północy publikę zacznie zabawiać grupa disco-polo „Playboys”. 

Spektakl teatralny "Kopciuszek" w wykonaniu Studia Teatralnego ART-RE z Krakowa będzie można oglądać o godzinie 16:00 na dziedzińcu ostrzeszowskiej Baszty. Wstęp wolny.

VI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych odbędzie się na stadionie sportowym w Czajkowie. W programie, oprócz prezentacji orkiestr, znajdzie się pokaz musztry paradnej i zabawa taneczna pod gwiazdami. Otwarcie Przeglądu o 16.00.

Dni Gminy Perzów już o 6.00 rano rozpocznie turniej wędkarski, od 15.20 koncerty miejscowych wykonawców, turnieje siatkówki plażowej i piłki nożnej, pokaz karate, biesiada z zespołem Perzowianie, pokaz tańca, koncert wokalistek z grupy Asso, o 19.00 wystąpi Gwiazda Wieczoru Mesajah.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Sokolniki odbędą się o godz. 15.00 na terenie parku przy GOKSiT. 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl