20 maja 2024, 17:44

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Przed nami weekend

PIĄTEK-1.01

O godz. 19.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sycowie odbędzie się koncert zespołów z Białorusi. Zaśpiewają młode, ale utytułowane już chóry "Tonika" i "Lira" z Mińska, które m.in. wystąpiły na I Oleśnickim Festiwalu Słowiańskiej Muzyki Sakralnej. Wstęp wolny.

Koncert Big Bandu pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego odbędzie się w ramach "Muzycznego Lata" w Kępnie. Początek o godz.19.30.

Stowarzyszenie Plenerowy Ostrów zaprasza na III edycję Galerii Bezdomnych. Rozpoczęcie wernisażu o godz.19.00 w Klubie Starej Przepompowni na ul.Raszkowskiej 78 w Ostrowie Wlkp.


SOBOTA-2.01


Rozpoczynają się Dni Gminy Kobyla Góra. Wszystko rozpocznie się w samo południe turniejem plażowej piłki siatkowej. Godzinę później na przystani zbiorą się uczestnicy wyścigów kajakowych, specjalnie dla uczestników imprezy zagrają Piękni i Młodzi oraz zespół Hakuna Matata.

Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czastarach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kątach Walichnowskich zapraszają na gminne zawody sportowo–pożarnicze, które odbędą się o godz. 16:00 na boisku sportowym w Kątach Walichnowskich.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza na Otwarcie Lata nad zalewem w Stradomi. Rozpoczęcie o godz. 11.00.W programie:turnieje oraz wiele atrakcji dla najmłodszych.

Stowarzyszenie „Miłośnicy Baszty” w Bolesławcu zaprasza mieszkańców na wspólną zabawę. Już o 18.00 rozpoczną się koncerty, o 20.00 koncert zespołu Kobranocka.

Jubileusz 100-lecia istnienia Orkiestry Dętej połączony z piknikiem odbędzie się w Łubnicach. Rozpoczęcie o godz.19.00 występem zespołu „Spike”.Potem zabawa z grupą „Desant”.

Rozpoczynają się tegoroczne Dni Galewic. Impreza rozpocznie się o godz.14.00 Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy,o 17.00 VI Biegi Uliczne - start-meta boisko sportowe „ORZEŁ” ,o 20 wybór największego siłacza, o 20.00 zabawa taneczna.


NIEDZIELA-3.03


Oddział Terenowy Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie oraz Gmina Bralin zapraszają wszystkich honorowych dawców oraz osoby zainteresowane pomaganiem innym do oddania krwi. Akcja poboru krwi odbędzie się w Gimnazjum w Bralinie w godz. 10.00 – 13.00.

Stowarzyszenie „Miłośnicy Baszty” zapraszają na wspólną zabawę. Od 16.00 koncert zespołu „Tacy nie inni”, 'Wielebny Blues Band" a o 20.00 zagra zespół "Cree".W programie wiele innych atrakcji.

Jubileusz 100-lecia istnienia Orkiestry Dętej odbędzie się w Łubnicach. Rozpoczęcie o godz.14.00 na boisku szkolnym zlokalizowanym przy ul. Leśnej. Imprezie będą towarzyszyły orkiestry z Dzietrzkowic, Łowkowic, Gorzowa Śląskiego. Na części oficjalnej odbędzie się wręczenie odznaczeń i wszelkiego rodzaju podziękowań. Po niej wiele dobrej zabawy. Koncert zespołu „Bayer Full” rozpocznie się o godz. 21.30.

W ramach Dni Galewic od godz.15.00 otwarcie festynu przez Kapelę Biesiadną GOK, program dla dzieci, koncerty zespołów i wokalistów, o 18.00 koncert Eleni z zespołem.

Wójt Gminy Łęka Opatowska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Piaskach zapraszają na Gminny Turniej Piłki Nożnej Plażowej, który odbędzie się na boisku do piłki plażowej w Piaskach. Początek rozgrywek godzina 13:00.

W parku w Donaborowie odbędzie się festyn.W programie występy dzieci, pokazy strażackie, pokaz karate kępińskiego Klubu KYOUKUSHIN a o 20.00 koncert Tomaszal Calickiego.Początek festynu o godz.14.00.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl