23 września 2023, 14:13

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: W Bolesławcu odbędzie się wystawa psów rasowych

25 września 2022 r. (niedziela) w miejscowości Bolesławiec w powiecie wieruszowskim od godz. 11:00 na boisku sportowym zagoszczą psy na organizowanej już niemalże corocznie Krajowej Wystawie Psów Rasowych.

Wystawa psów rasowych to w świecie hodowców i właścicieli psów święto kynologii. Na dwóch przygotowanych do prezentacji ringach zobaczyć będziemy mogli psy różnych ras, z czego najliczniejsze grono stanowić będą Owczarki niemieckie długowłose oraz Owczarki staroniemieckie. Nie zabraknie również mniejszych przedstawicieli ras, jak chociażby Yorków.

Oceny psów na ringach dokonywać będą doświadczeni sędziowie kynologiczni będący specjalistami w ocenianych rasach, którzy swoje nominacje sędziowskie uzyskały w jednej z największych organizacji kynologicznych w kraju - Polskiej Federacji Kynologicznej.

Wystawa nadzorowana będzie przez Państwową Inspekcję Weterynaryjną a swój wkład w jej organizację mają m.in Urząd Gminy w Bolesławcu oraz Gminne Centrum Kultury w Bolesławcu. Patronat honorowy nad wystawą objął Radny Rady Powiatu Pan Andrzej Dratwa.

Wstęp na wystawę dla zwiedzających jest bezpłatny i możliwych w godzinach od godz. 11:00 do godz. 15:00.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl