14 lipca 2024, 06:15

Teraz

17°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Weekendowe wydarzenia

PIĄTEK-15.09


WIERUSZÓW: Dni Wieruszowa rozpocznie o  godz. 20:00 zespół Enej, po nim na scenie pojawi się Donguralesko, o godz. 22:30 - 2:00 Fat Beat DJ’s Team Dj Cubas + Dj Prezes, Dj Primol i Dj Hakan .Koncerty odbędą się na placu przy Parku między Prosną a Niesobem.


SOBOTA-16.09


ŚWIBIE: Dożynki Wiejsko-Parafialne odbędą się w Świbie. Rozpoczną się one o godz.15.00 mszą świętą w miejscowym kościele. Następnie uroczystości przeniosą się do Domu Lutowego. Tam odbędą się obrzędy dożynkowe. W programie zaplanowano również występy dzieci ze Szkoły Podstawowej, koncert zespołu Dandelion Label a o 20.30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru Paweł Gołecki. Dożynki zakończy zabawa taneczna. 


WIERUSZÓW: Dni Wieruszowa rozpocznie o godz. 16:00 koncert uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. W programie także Koncert Studio Piosenki WDK, konkurs wokalny Recital 3. 0  godz. 19:00 wystąpi Ronnie Ferrari, po nim Koneserzy Smaku, o godz. 21:00 - Kubańczyk, o godz. 22:00  Fat Beat DJ’s Team/ Dj Primol i Dj Carry + Piana Party. Dniom Wieruszowa towarzyszyć będą imprezy sportowe i integracyjne. 0 godz. 11:00 odbędzie się Spotkane Przyjaciół. Otwarcie Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Rynku. O 11.30 rozpoczną się atrakcje sportowo-rekreacyjne, bieg integracyjny, zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością.  O godz. 16.00 - Spotkanie z Olimpijczykami - Renatą Mauer-Różańską oraz Piotrem Rokickim na wieruszowskim Rynku.


PERZÓW: Dożynki Gminy Perzów odbędą się w Słupi pod Bralinem. O godz.15.00 w kościele pw.św. Andrzeja Apostoła rozpocznie się uroczysta msza święta. Następnie w sali wiejskiej w Słupi pod Bralinem rozpoczną się o godz.16.00 część obrzędowa. W programie również występy dzieci z placówek oświatowych gminy Perzów, występ zespołu Buraky i zabawa taneczna.


KĘPNO: Na Stadionie Miejskim w Kępnie miejscowa Polonia 1908 Marcinki Kępno, zajmująca po siedmiu kolejkach w ARTBUD IV LIGII ósme miejsce, podejmować będzie przedostatnią w tabeli POLONIĘ CHODZIEŻ. Początek meczu o godz. 16.00.


NIEDZIELA-17.09


KĘPNO: O godz. 11.00 na kępińskim Rynku pod pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację zostaną złożone wiązanki kwiatów w 84.rocznicę agresji ZSRR na Polskę.


WIERUSZÓW: Podczas Dni Wieruszowa o godz. 16:00 wystąpi Mezo a o  godz. 17:30 - Majka Jeżowska. Święto Miasta rozpoczną  imprezy sportowe. O godz. 6.00 odbędą się zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Wieruszowa na zbiorniku Wieruszów Góra, o godz. 10:00 rozpocznie się Turniej Piłki Siatkowej w Szkole Podstawowej nr 3. im Jana Pawła II. 0 11:45 ruszy PÓŁMARATON Aleją Dębów Czerwonych - Stadion sportowy w Wieruszowie. 


PERZÓW: Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbędą się na boisku sportowym w Perzowie. Początek o godz.14.00.


SOKOLNIKI: II zlot motocyklowy odbędzie się w gminie Sokolniki. Znajdzie się coś zarówno dla miłośników dobrego swojskiego jedzenia oraz fanów motocykli. Nie zabraknie także występów lokalnych artystów. O gastronomię zadbają Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Sokolniki. Imprezę rozpocznie o godz.13.00 msza święta w intencji motocyklistów w kościele pw.św. Piotra w Białej. Po niej odbędzie się parada motocyklowa Zapraszamy do parku przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl